Kultúrny festival Dni Majstra Pavla - Levoča - 30.6. - 15.9.2017

Medzinárodný kultúrny festival, ktorého súčasťou sú prehliadky folklóru, koncerty vážnej a populárnej hudby, promenádne koncerty dychovej hudby, vežové koncerty, balet, pouličné divadlá či remeslá, láka na výnimočný program pri príležitosti 500. výročia dokončenia diela Majstra Pavla v Bazilike sv. Jakuba.

Sprievodnými podujatiami festivalu sú tento rok Plenér Majstra Pavla, Výstava Klubu patchwork Levoča, Karpatský remeselný trh, fenomenálna Tajomná Levoča a unikátny Večer s Majstrom.
 
Oslava talentu stredovekého rezbára Majstra Pavla z Levoče s pouličnými, promenádnymi a vežovými koncertmi má svoj hlavný stan na Námestí Majstra Pavla, ale odohrávať sa bude aj v Bazilike svätého Jakuba či v altánku v Parku.
 
Na návštevníkov Tajomnej Levoče od 21. do 22. júla čakajú zvučné mená vystupujúcich interpretov, dobových umelcov, interaktívne činnosti a program pre všetky vekové kategórie. Program sa bude odohrávať na niekoľkých miestach Námestia Majstra Pavla.
 
Ďalším z augustových lákadiel je Karpatský remeselný trh. Jeho atmosféra vráti návštevníka o pár storočí späť, do obdobia vychýrených levočských jarmokov, na ktorých fortieľní remeselníci ponúkali svoje umelecké i úžitkové predmety. Už tradične, na námestí, vyčarúvajú ruky dnešných majstrov remeselníkov priamo pred očami divákov ľudovoumelecké výrobky z hliny, kovu, nití, prútia či dreva. Trh trvá do neskorých nočných hodín a je popretkávaný bohatým kultúrnym programom.
 
Tajomný šat si oblečie Levoča vždy v závere festivalu. Hra svetiel, ohňostrojom rozžiarené historické námestie po zotmení a hodnotný kultúrny program poskytne aj tým najnáročnejším rok čo rok nezabudnuteľný zážitok.
 
Medzinárodný kultúrny festival Dni Majstra Pavla v Levoči je dôkazom posolstva kultúry, ktorého súčasťou sú pouličné vystúpenia divadelníkov, muzikantov a tanečníkov. Koná sa od roku 2001 obvykle v mesiacoch júl až august, a láka návštevníkov na všetky druhy kultúry a umenia. Festival vrcholí vždy v auguste Medzinárodným plenérom Majstra Pavla, kde mladí maliari, rezbári a fotografi zo Slovenska a zahraničia prezentujú svoje umenie, zručnosť, šikovnosť a umelecké nadanie. Toto podujatie je venované Majstrovi Pavlovi z Levoče, talentovanému rezbárovi, ktorého skvosty umenia v podobe vznešených sôch či oltárnych architektúr plných umu a citu obdivuje v chrámoch Slovenska celý svet.
kulturny_festival_dni_majstra_pavla_-_levoca_2017