Petra Polnišová - herečka

Petra Polnišová - herečka

Petra Polnišová - herečka

Narodená: 24. február 1976 v Bratislave

Vzdelanie: bábkoherectvo na VŠMU

Životopis:

Po štúdiu na VŠMU pôsobila v Spojenom kráľovstve a dva roky v milánskom divadle Teatro laboraotrio mangiafuoco.

Po návrate na Slovensko sa stala jedným z kľúčových členov divadla GUnaGU v Bratislave, pôsobí v Divadle L+S, spolupracovala s divadlom Nová scéna, Aréna.

Do povedomia širšej verejnosti vstúpila účinkovaním v humoristickej relácii S.O.S. na STV (spolu so svojimi kolegami z divadla), kde sa podieľala aj na scenári a dramaturgii. Jej najznámejšími kreáciami v relácii sú Edita Papeky (paródia cvičiteľky Edity Sipeky), kaderníčka Duňa, porotca Slovensko hľadá Superstar Bulo Vyšší (Julo Viršík), Mora Monsterová (Nora Mojsejová), reportérka Lujza Mlsná a kultová postava so sociálnym cítením veverica Eliška.

Vo filme Muzika stvárnila Miladu Bučičovú, za stvárnenie ktorej bola nominovaná na Národných filmových oceniach Slnko v sieti.

V Ordinácii v ružovej záhrade stvárňuje postavu bláznivej sestričky Nory, ktorej pri autonehode zahynuli obaja rodičia a musí sa postarať o maloletú sestru. Neskôr sa dá dokopy s doktorom Juríčkom, s ktorým otehotnie, a tak sa rozhodnú vziať sa.

Petra Polnišová účinkuje v televíznej humornej improvizačnej show „Partička“, kde spolu s hereckými kolegami Lukášom Latinákom, Mariánom Miezgom, Robom Jakabom, Jurajom Kemkom, Romanom Pomajbom a Danom Danglom improvizujú na vybrané témy.

Ocenenia:

* Talent roka 2006
* cena Stana Radiča za objav roka
* Televízne ocenenie OTO 2007 v kategórii humorista
* Televízne ocenenie absolútny OTO 2007
* nominácia na národnom udeľovaní filmových cien „Slnko v sieti“ za vedľajši herecký výkon za postavu Milady Bučičovej vo filme Muzika
* Televízne ocenenie OTO 2009 v kategórii herečka

Diskografia, kompilácie (výber):

* 2008 - Veľkí herci spievajú malým deťom 2 - Kniha s CD - Enigma, ISBN 978-80-969830-1-8, Texty: Peter Konečný - Alena Michalidesová - Oľga Záblacká - Svetozár Sprušanský, Hudba: Sisa Michalidesová, (na CD spievajú: Stano Dančiak, Marián Labuda, Marián Geišberg, Martin Huba, Monika Hilmerová, Robert Roth, Petra Polnišová, Ladislav Kerata, Oľga Belešová, Alexander Bárta, Ivo Gogál a Gabriela Dzuríková)

Filmografia:

* 2008 – Muzika, ako Milada Bučičová

zdroj: www.sk.wikipedia.org

Petra Polnišová 1 Petra Polnišová 2 Petra Polnišová 3