Štyri adventné koncerty v Trnave 2.12.2018 - 22.12.2018

trnavakonc.jpg

Chcete si vychutnať pravú atmosféru adventu? Čaro predvianočnej Trnavy je neopísateľné a počas návštevy Malého Ríma vás čakajú aj nezabudnuteľné zážitky. Napríklad aj štyri adventné koncerty od 2. do 22. decembra, pri ktorých sa na chvíľu zastaví čas a myšlienky na povinnosti nahradí zážitok z hudby.

Trnava láka na už tradičné Štyri adventné koncerty, pri ktorých sa na chvíľu zastaví čas a hudobný zážitok vnesie pokoj, rozjímanie a pohodu do predvianočného obdobia. Atmosféra pred sviatkami sa často spája so zhonom. Advent v Trnave chce pripomenúť, že to naozaj dôležité je pohoda a čas pre seba a svojich blízkych. Štyri trnavské adventné koncerty v kostole svätého Jakuba spríjemnia obdobie pokoja a rozjímania.

Prvý adventný koncert prvú decembrovú nedeľu o ôsmej večer predstaví ženskú spevácku skupina z Horehronia. Trnki interpretujú tradičným viachlasným vokálnym štýlom pôvodné piesne z horehronských obcí Telgártu, Šumiaca, Vernáru, Pohorelej aj Heľpy so snahou zachovávať tradičné postupy pri tvorbe a vo vedení jednotlivých hlasov. Ženská spevácka skupina vznikla v roku 2004 a jej drvivú väčšinu tvoria rodáčky z Horehronia. Pôsobí pri Stredoslovenskom osvetovom stredisku v Banskej Bystrici pod vedením Tatiany Salajovej.