Trnavská hudobná jar 28.3.2018 - 15.6.2018

trnavska_hudobna_jar.jpg

Jarné udalosti sú už v plnom prúde a spolu s ňou aj Trnavská hudobná jar. Ako každý rok, aj túto jar máte príležitosť užiť si tóny výnimočnej hudby, ktorú mesto Trnava prináša v spolupráci s Bachovou spoločnosťou. Do polovice júna ponúkne šesť koncertov, ktoré zaznejú v netradičných priestoroch Trnavy.

Vychutnajte si prichádzajúcu jar za tónov nádhernej klasickej hudby. Od konca marca sa v Trnave môžete tešiť na skvelé koncerty v nádherných priestoroch trnavských kostolov, historických priestorov arcibiskupského úradu aj divadla. Koncerty jubilujúceho 50. ročníka zaznejú v rôznych koncertných a sakrálnych priestoroch Trnavy. Milovníci klasickej hudby si tak prídu na svoje v Zrkadlovej sieni Divadla Jána Palárika, v Evanjelickom kostole, v Galérii Jána Koniarka či Bazilike svätého Mikuláša.

Otvárací koncert v Zrkadlovej sále Divadla Jána Palárika sa bude konať vo Veľkom týždni, v stredu 28. marca. Jeho obsah zohľadní atmosféru predveľkonočného obdobia. Koncert bude zároveň venovaný 110. výročiu Oliviera Messiaena. Vycibrené uši poslucháčov pohladí Kvarteto na koniec časov, premiéra kvarteta Les signes de la mémoire Petra Machajdíka i recitácia v podaní Kamila Mikulčíka. Na samostatných koncertoch sa neskôr môžete tešiť na tri skvelé zbory.

Zbor Katedrály svätého Petra v Exeteri vystúpi začiatkom apríla v Kostole svätého Jakuba. Zbor Katedrály Panny Márie v Edinburgu si budete môcť vypočuť 9. apríla v Bazilike svätého Mikuláša. Kostol svätého Jakuba 11. mája neskôr rozozvučí aj nemecký zbor Bachchor Köthen.

Viac na: www.regiontirnavia.sk