Veľkonočné zvyky na Kysuciach - Čadsa - 6.3.2017 - 19.4.2017

Veľkonočné zvyky na Kysuciach - 2017

Zachovávanie ľudových tradícií a zvykov v podobe zdobenia vajíčok rôznymi technikami, si môžete pozrieť i vyskúšať od 6. marca do 19. apríla 2017 na veľkonočnej výstave v Kysuckom múzeu v Čadci.

Výstava kraslíc je spojená aj s  predajom a návštevníci môžu vidieť rôzne techniky zdobenia kraslíc od ľudových výrobcov z regiónu Kysúc. Dozviete sa o tradíciách veľkonočných sviatkov na Kysuciach a chýbať nebude ani rezbárske dielo krížovej cesty majstra ľudovo-umeleckej výroby, Štefana Barčáka z Turzovky. Zároveň vám ponúkame na predaj kraslice, medovníčky, korbáče a rôzne dekoratívne predmety týkajúce sa veľkonočného obdobia.

Pre žiakov sme pripravili tvorivé dielne: Utorok - pletenie korbáčov a košíčkov z prútia a vo štvrtok - zdobenie kraslíc slamou v čase od 8.00 do 13.00 hod.
Ukážky zdobenia kraslíc v podaní zručných ľudových výrobcov budú prebiehať v utorky a štvrtky počas výstavy od 8.00 – 13.00 hod.

Srdečne vás pozývame, želáme pekný umelecký zážitok a príjemné prežitie veľkonočných sviatkov.

Info na: www.kysuckemuzeum.sk

Veľkonočné zvyky na Kysuciach - Čadsa - 2017 Veľkonočné zvyky na Kysuciach - Čadsa - 2017 Veľkonočné zvyky na Kysuciach - Čadsa - 2017