Alena Heribanová - moderátorka

Alena Heribanová

Alena Heribanová
moderátorka, bývalá hlásateľka

Dátum a miesto narodenia:
11. 04. 1955 Piešťany

Vzdelanie:
1970 - 1974 gymnázium v Trenčíne
1974 - 1979 Filozofická fakulta Univerzity Komenského, odbor angličtina – slovenčina
1985 doktorát (titul PhDr.), na Univerzite Komenského, Bratislava

Študijné pobyty:
1976 Londýn
2000 Londýn, BBC

Životopis
Po ukončení štúdia vyhrala konkurz na programovú hlásateľku Československej televízie a odvtedy nepretržite pôsobí v STV. Je vydatá, s manželom Jozefom Heribanom majú dve dcéry Tamaru (1985) a Barbaru (1990).

Alena Heribanová je autorkou a moderátorkou televíznych autorských projektov Siesta, Soireé z Mlynskej doliny, Babinec, Anjeli strážni.

Ako autorka programov a moderátorka účinkovala v medzinárodných projektoch v USA, v Kanade, štátoch Európy, či v Austrálii. Podieľala sa tiež na produkcii televíznych projektov (televízny seriál Cestovná horúčka), uvádza rôzne firemné prezentácie pre známe spoločnosti. V Soule (Kórea) úspešne prezentovala Slovenský olympijský projekt ZOH 2006 Poprad – Tatry. V Káhire (Egypt) spolupracovala ako autorka projektu a moderátorka na prvom Tenorovom gala pod pyramídami pre japonskú televíziu Kansai TV.
Je reklamnou tvárou kampaní viacerých spoločností. Pre Avon pôsobí od začiatku v kampani zameranej na boj proti rakovine prsníka(2001 – 2008),bola tvárou kampane spoločnosti Zepter cosmetics, Jacobs Suchard Figaro - kampaň Za vôňou kávy/ Brazília, Keňa, Kolumbia 1999/, je novou tvárou Interklinik - centra zdravia a krásy a v roku 2007 spolupracovala na kampani pre Všeobecnú zdravotnú poisťovňu.

Aktívne ovláda anglický, nemecký a ruský jazyk. Je zakladateľkou a spolumajiteľkou umeleckej agentúry Herial, s.r.o. (2003). Je lídrom tímu, ktorý sa venuje klientom, kľúčovou osobou v oblasti internej komunikácie a predsedníčkou Dámskeho klubu Herial.
V súčasnosti je autorkou a moderátorkou relácie Anjeli strážni na obrazovke STV.

Ocenenia:
1995 televízne ocenenie - Žena obrazovky
2009 Slovenka roka v oblasti komunikácie a médií
- umiestnila sa v prvej trojici súťaže ženského týždenníka Žena roka
- niekoľkokrát získala víťazstvo ankiet Šarm a nominácie na cenu OTO

Tvorba:
2000 Vždy s úsmevom (spolupráca s J. Benkovou), Motýľ
2002 Babinec s Alenou Heribanovou, Motýľ

Zdroj: www.osobnosti.sk