BECKOV - Rekonštrukcia hradu Beckov bude stáť 750 tis. Eur

Rekonštrukcia Hradu Beckov

Obec Beckov chystá obnoviť okrem hradu aj svoje centrum. „Bezprostredne súvisí s hradom a radi by sme ho mali reprezentatívne,“ uviedla pre agentúru SITA koordinátorka projektov Beckova Marika Jurčacková. Na projekt Regenerácia centrálnej časti obce Beckov získali nenávratný finančný príspevok z eurofondov z Regionálneho operačného programu. Celkové predpokladané náklady sú vo výške asi 750 tis. eur.

Jednu z častí tohto projektu, a to parkovisko pred obecným úradom, obec už zrealizovala. S druhou časťou takzvaným Ctiborovým námestím, začali v máji tohto roka. „Je úzko spojené so stavebnými prácami na hrade, hlavne kvôli doprave, preto je dôležitá dôkladná časová koordinácia všetkých prác,“ vysvetľuje Jurčacková.

V máji Západoslovenská energetika a.s. vybudovala prípojku vysokého napätia, ktorá vedie od trafostanice pri pekárni do novej trafostanice pri kostole. Práce pokračujú stavbou kanalizácie, rekonštrukciou vodovodu, rekonštrukciou všetkých elektrických rozvodov. Po týchto náročných prácach sa vybuduje cesta, chodníky, verejné osvetlenie, nová autobusová zastávka, urobia sa parkové úpravy a osadí sa exteriérové zariadenie. Táto stavba by mala tiež byť dokončená ešte tento rok.

Viac na: www.obec-beckov.sk