Horský hotel *** SOREA Hrebienok

Horský hotel *** SOREA Hrebienok


Share |
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Kontaktné údaje

Adresa: Starý Smokovec, 062 01 Starý Smokovec
Tel.: 052/4425060
Mobil: -
Fax: 052/4425063
E-mail: hrebienok@sorea.sk
Web: www.sorea.sk/hrebienok

Všeobecné údaje

Prevádzka:

celoročne


Otváracie hodiny Po-Pi:
Otváracie hodiny cez víkend:

Poloha:

Služby:

Hotel poskytuje ubytovanie v pohodlne zariadených apartmánoch, jedno- a dvojlôžkových izbách s možnosťou prístelky, ktoré sú vybavené sprchovacím kútom, WC, telefónom, rádiom, farebným TV prijímačom so SAT programom a balkónom na južnej strane. Rodinám s malými deťmi ponúkame aj možnosť zapožičania detskej postieľky. V hoteli je možné ubytovanie so psom.

Gastronomické služby

Bohatý výber jedál medzinárodnej i národnej kuchyne ponúkajú 2 hotelové reštaurácie. Raňajky sú podávané formou teplých a studených bufetových stolov, trojchodové obedy a večere (predjedlo, hlavné jedlo, dezert) pre pobytových hostí sú servírované s možnosťou výberu z 3 až 4 jedál vrátane vegetariánskeho menu. Stravovacie služby ponúka aj hotelová jedáleň so samoobsluhou. Širokú ponuku nápojov a príjemné posedenie poskytuje hotelová kaviareň. Slávnostné obedy a večere pre uzavretú spoločnosť je možné organizovať v dvoch hotelových salónikoch.

Doplnkové služby

Hotel štandardne poskytuje informačné služby, predaj pohľadníc, známok a ďalšieho tovaru, požičiavanie sušičov na vlasy a žehličiek a zmenárenské služby. Zabezpečuje aj organizovanie kultúrnych a spoločenských programov, posedení pri živej hudbe, diskoték, besiedok, fakultatívnych výletov do blízkeho a vzdialeného okolia (Poľsko, Nízke Tatry, Jasná ).Hotel sa nachádza v piatom ochrannom pásme Tatranského národného parku a prístup je možný len pozemnou lanovkou. Hoteloví hostia môžu využiť nestrážené a verejné parkovisko pri hoteli Grand v Starom Smokovci a platené v areáli VPS v Starom Smokovci v zimných mesiacoch.

V letných mesiacoch je Hrebienok obľúbeným východiskovým miestom pre náročné i menej náročné vysokohorské túry a výlety k Studenovodským vodopádom, do Veľkej a Malej Studenej doliny, na Slavkovský štít, k horských chatám (Zamkovského, Sliezsky dom, Téryho, Zbojnícka), tatranskou magistrálou na Skalnaté pleso. Vyznávačom cykloturistiky je určená menej náročná cyklotúra zo Starého Smokovca na Hrebienok, vedúca po dráhe sánkarskej trate.

V zimnej sezóne patrí lyžiarske stredisko Hrebienok, ktorého centrom je horský hotel SOREA Hrebienok, k najvyhľadávanejším strediskám Vysokých Tatier. Lyžiarsky areál pozostáva z dvoch častí, Horná lúka s prevýšením 180 m je určená zdatnejším lyžiarom, Dolná lúka je vhodná aj pre deti a začiatočníkov. V stredisku sú celkovo 4 vleky a 4 zjazdové trate s celkovou dĺžkou 3,5 km. Z Hrebienka do Smokovca vedie 3 km dlhá udržiavaná osvetlená sánkárska dráha . Každú stredu sa na nej organizuje atraktívne nočné sánkovanie. Milovníkom zimných športov je určená aj detská lyžiarska škôlka, požičovňa lyží a saní. Hrebienok je aj známym východiskom skialpinistických túr do oblasti Veľkej a Malej studenej doliny.


Možnosti športového vyžitia:

Aktívne relaxujúcim hosťom je k dispozícii sauna, stolný tenis, biliard a požičovňa zimných športových potrieb.


Možnosti wellness:

K dispozícii sauna.


V zariadení sa možno dohovoriť:

anglicky, nemecky, poľsky, ruskyVzdialenosti:

Popis zariadenia:

História hotela siaha do konca 18. storočia a súvisí s osídľovaním najstaršej tatranskej osady Starý Smokovec. Jeden z obľúbených cieľov priekopníckych návštevníkov Vysokých Tatier bol blízky Hrebienok.

Keď si výletníci začali vytyčovať náročnejšie túry do Veľkej a Malej Studenej doliny a na okolité štíty, bola v roku 1865 na Horský hotel SOREA Hrebienok leží v rovnomennom horskom stredisku Hrebienok, v prekrásnej scenérii Vysokých Tatier na juhovýchodnom úpätí Slavkovského štítu. S najstaršou tatranskou osadou - Starý Smokovec je spojený pozemnou lanovkou, ktorá patrí k tradičným turistickým atrakciám Tatier.

História hotela siaha do konca 18.storočia, kedy na pôvodnom území boli založené kúpele. Blahodárne účinkujúci bioklimatický komplex a priaznivé meteorologické prvky tejto klímy majú dodnes uznávaný liečebný účinok. Celkovo klíma vo Vysokých Tatrách má priaznivý liečebný efekt predovšetkým na liečenie ochorení dýchacích ciest, najmä chronické ochorenia priedušiek.


Oznamy:
Momentálne žiadne oznamy.

Fotogaléria

Hotel Sorea Hrebienok 1 Hotel Sorea Hrebienok 2 Hotel Sorea Hrebienok 3 Hotel Sorea Hrebienok 4 Hotel Sorea Hrebienok 5 Hotel Sorea Hrebienok 6