Ivana Christová - modelka

Ivana Christová

Ivana Christová
modelka, prezidentka Nadácie Ivana Christová deťom, zakladateľka neformálneho hnutia Urobme to

Životopis:
Obyčajné dievča narodené v roku 1970 v Prešove, ktoré do súťaže Miss poznalo okrem rodného mesta možno niekoľko miest na Slovensku vďaka aktívnemu pôsobeniu v súboroch Prešovčatá a Šariš.

Po súťaži Miss československo odcestovala na medzinárodnú súťaž Miss Macha International do Dominikánskej republiky, kde z vyše osemdesiat kandidátok suverénne vyhrala.

Po týchto úspechoch odchádza ako jedna z prvých československých modeliek do Spojených štátov amerických, kde začala pracovať ako modelka pre mnohé medzinárodné prestížne módne agentúry. Pracovala pre také významné a renomované značky, akými boli Avon, Clarins, Christian Dior a mnohé ďalšie. Pracovala pre firmy Montagna, Shantal Thomas, Piagette, La Perla, Gianfranco Ferre, Fendi, Allure, Ralph Lauren, Palmers, atď. Jej tvár sa objavila v takých známych časopisoch ako American Vogue, Elle, Madmaiselle, Cosmopolitan, Amica, Esquire, Wellness, Quo, Infinity, Top Class, atď. Prácu modelky, ktorú robila trinásť rokov jej umožnila precestovať takmer celý svet.

Už v roku 1991 po príchode do Paríža ako dvadsaťjedenročná začala spolupracovať ako dobrovoľníčka pre medzinárodnú organizáciu UNICEF. V roku 1994 po príchode z Paríža na Slovensko založila nadáciu Ivana Christová deťom. Založila aj Orin Panacea. Je to nazávislé a nepolitické združenie, ktorého misiou je revitalizácia nemocníc a zdravotníckych zariadení s ciežom zlepšenia kvality života detských pacientov. Jeho poslaním je vytváranie dôstojných podmienok života na detských onkologických oddeleniach na Slovensku a tiež získavanie finančných prostriedkov na kúpu dôležitých medicínskych prístrojov pre zdravotnícke zariadenia.

Ivana Christová býva častom hosťom rôznych významných podujatí a sama so svojimi spolupracovníkmi realizuje rôzne akcie na Slovensku i v Čechách. Snaží sa pomáhať všade tam, kde je to možné a k tomu vedie aj svoju dcéru.

Zdroj: www.christova.sk