Katarína Knechtová - speváčka, klavíristka, gitaristka, skladateľka, textárka

Katarína Knechtová - speváčka, klavíristka, gitaristka, skladateľka, textárka

Katarína Knechtová - speváčka, klavíristka, gitaristka, skladateľka, textárka

Narodená: 14. marec 1981 v Prešove

Životopis:

Známa je z pôsobenia v prešovskej skupine Peha. Do roku 1997 pôsobila ako vokalistka v prešovskej skupine IMT Smile.Vyštudovala Gymnázium Jána Adama Raymanna v Prešove, sedem rokov navštevovala klavírny odbor v Ľudovej škole umenia, na gitare sa naučila hrať sama. Spievala v súbore Prešovčatá. Po gymnáziu absolvovala jeden semester štúdia filozofie.

Je slobodná, má mladšiu sestru Veroniku.

Kariéra:

Začínala v hudobnej skupine IMT Smile s lídrom Ivanom Táslerom. Po rozchode so skupinou (1997) vstúpila do skupiny Peha spolu s bubeníkom Martinom Migašom z IMT Smile. V skupine ďalej pôsobia - hráč na klávesové nástroje Ďuro Ondko, basgitarista Marek Belanský a gitarista Karol Sivák pôvodne zo skupiny 67-th. Harlem.

V roku 1999 získala so skupinou Peha ocenenie "Objav roka". V roku 2001 obdržala cenu Aurel v kategórii najlepšia speváčka. Za úspešné pôsobenie na slovenskej hudobnej scéne získala v roku 2005 opäť sošku Aurela v kategórii najlepšia speváčka. V roku 2007 vyhrala v ankete OTO cenu za najlepšiu speváčku roku 2006. Jej "dvorným textárom" je Vlado Krausz.

V roku 2008 sa "rozišla" s hudobnou skupinou Peha a rozbieha sólovú kariéru. Spieva so sprievodnou skupinou, ktorú tvoria - Viktor Špak (gitara), Tomi Okres (basová gitara), Peter Lipa ml. (klávesy) a Laco Kováč (bicie).

Tvorba:

1. decembra 2008 jej vyšiel sólový debut Zodiak. Titulná pieseň „V svetle žiariacich hviezd“ bola nasadená v rádiách od 21. novembra 2008.

Pôvodné vydavateľstvo Škvrna records, 1998 Sony Music Bonton, od roku 2005 Universal Music.

zdroj: www.sk.wikipedia.org

Katarína Knechtová 1 Katarína Knechtová 2 Katarína Knechtová 3