Košice - Hornádska cyklotrasa - Červený vrch

Košice - Hornádska cyklotrasa - Červený vrch


Share |
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Kontaktné údaje

Adresa:
Tel.:
Mobil:
Fax:
E-mail:
Web:

Všeobecné údaje

Prevádzka:
Otváracie hodiny Po-Pi:
Otváracie hodiny cez víkend:

Poloha:

Služby:

Možnosti športového vyžitia:

Možnosti wellness:

V zariadení sa možno dohovoriť:


Vzdialenosti:

Popis zariadenia:

Cyklotrasa vedúca pozdĺž Hornádu s odbočkou na Červený vrch a traverzom Slanských vrchov smerom na Rákoš.

Obtiažnosť: Stredne ťažká
Terén: 60% offroad, 40% cesta
Vzdialenosť: 56.74km
Priemerný čas: 3hod
Kalórie: 1200

Cyklotrasu štartujeme v Košiciach. Kade ľahšie sa dostaneme k začiatku Hornádskej cyklocesty na južnom okraji sídliska Nad jazerom. Je to pod mostom cez Hornád pri výjazde z Košíc smerom na Krásnu nad Hornádom. Postupujeme pozdĺž toku po pravom nábreží až po Ždaňu. Celá cyklistická trasa je polopevná poľná cesta, ktorá je po dažďoch dosť bahnistá. Obzvlášť druhý úsek od mostu do Nižnej Myšle po Ždaňu, ktorý v prípade potreby môžeme vypustiť, prejsť dreveným mostom do Nižnej Myšle a pokračovať okreskou doprava smerom k odbočke na Červený vrch (v tomto prípade na začiatku Ždane do ľava pri cintoríne). Ak ideme pozdĺž Hornádu až ku Ždani, tak prejdeme cez Ždaňu a vystúpame na vrchol pri cintoríne, kde odbočuje poľná cesta smerom na východ k hájovni Červený vrch (za nami sa otvára krásny výhľad na rovinu smerom na západ až po US Steel, ktorý odtiaľto nenarúša ráz krajiny a na obzore modré vodné plochy a východ Slovenského Rudohoria). Tu odbočíme doľava a lesnou asfaltkou rôznej kvality traverzujeme našu cyklotrasu pozdĺž hrebeňa Slanských vrchov smerom na Rákoš. V oblasti Tatárka sa môžeme rozhodnúť odbočiť smerom na Vyšnú Myšlu a pokračovať k letisku južne od Bohdanoviec. Sem nás dovedie aj dlhšia cesta, keď traverzom dôjdeme až ponad Rákoš a potom doľava po nepríjemne frekventovanej ceste cez Bohdanovce. Nasleduje oblúk doprava k Nižnej Hutke a za mostom cez Torysu odbočíme doprava smerom na Vyšnú Hutku. Tesne pred ňou ide pevná poľná cesta, ktorou prejdeme do Krásnej nad Hornádom a máme cyklistický okruh uzavretý.

Pozn: Začiatok cyklotrasy je možné si skrátiť tak, že začneme na stanici v N.Myšli a po ceste prejdeme do Ždane. Túru je možné skrátiť modrým zjazdom do V.Myšle, prípadne ukončiť v Bohdanovciach na stanici.


Oznamy:
Momentálne žiadne oznamy.

Fotogaléria

Košice - Hornádska cyklotrasa - Červený vrch 1 Košice - Hornádska cyklotrasa - Červený vrch 2 Košice - Hornádska cyklotrasa - Červený vrch 3