Kúpele Bojnice

Kúpele Bojnice


Share |
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Kontaktné údaje

Adresa: Kúpele Bojnice a.s., 972 01 Bojnice
Tel.: 046/511 63 62, 511 61 11
Mobil:
Fax: 046/543 00 26
E-mail: info@kupele-bojnice.sk
Web: www.kupele-bojnice.sk

Všeobecné údaje

Prevádzka:

celoročne


Otváracie hodiny Po-Pi:
Otváracie hodiny cez víkend:

Poloha:

Služby:

Pri liečbe pacientov sa vychádza zo zásad modernej lekárskej vedy a praxe. Liečebný proces využíva široké spektrum procedúr. Po komplexnom vyšetrení zostaví ošetrujúci lekár - odborník v odbore rehabilitácie a kúpeľnej liečby - každému pacientovi individuálny plán liečby odpovedajúci jeho aktuálnemu zdravotnému stavu, využívajúc prostriedky fyzikálnej terapie.

Strava:

- plná penzia - raňajky formou švédskych stolov, na obed a na večeru
- výber z 5-6 druhov jedál /objednávky jedál 2 dni vopred/
-- možnosť výberu zo širokej ponuky diét /bezlepková, vegetariánska, delená strava.../
- prvé jedlo obed, posledné jedlo raňajky
- jedlá podľa objednávky od 2 dňa pobytu


Možnosti športového vyžitia:

tenis, minigolf, kúpanie, cyklistika a turistika


Možnosti wellness:
balneoterapia, reflexná liečba, liečebná telesná výchova, teploliečba, elektroliečba, kyslíková terapia
V zariadení sa možno dohovoriť:

anglicky, nemeckyVzdialenosti:

Prievidza 3 km


Popis zariadenia:

Kúpele Bojnice v srdci Slovenska sú pokojným miestom, ktoré svojou polohou, klímou a zložením termálnych vôd vytvárajú ideálne podmienky pre liečebné procesy, regeneráciu a oddych svojich hostí. Ležia v Hornonitrianskej kotline, na východnom úpätí Malej Magury vo výške 297 metrov nad morom.

Z troch strán sú chránené pohoriami s bohatými listnatými a ihličnatými lesmi, preto majú priaznivé klimatické podmienky s priemernou dennou teplotou vzduchu 9 ºC a 2000 slnečných hodín v roku. Kto je unavený dennou hektikou žitia a hľadá odpočinok pre telo a dušu, nájde tu to pravé. Termálne pramene a pôvabná príroda tu tvoria už po stáročia harmóniu.

Základom liečebných procedúr v Kúpeľoch Bojnice je prírodná, liečivá, hydrogén-uhličitanovo-síranová, vápnikovo-horčíková hypotonická akratoterma s teplotou od 28 – 52 ºC, ktorá vyviera z 9 prameňov s výdatnosťou 40 l/s z hĺbok 1200-1500 m. Akratoterma zlepšuje látkovú výmenu a imunologické reakcie v bunkách, funkčnosť tkanív, ich zásobovanie kyslíkom a tým celkový stav organizmu. Liečivá voda účinkuje pozitívne na vegetatívny nervový systém, predovšetkým jeho parasympatickú časť.


Oznamy:
Momentálne žiadne oznamy.

Fotogaléria

Kúpele Bojnice 1 Kúpele Bojnice 2 Kúpele Bojnice 3 Kúpele Bojnice 4 Kúpele Bojnice 5 Kúpele Bojnice 6 Kúpele Bojnice 7 Kúpele Bojnice 8 Kúpele Bojnice 9 Kúpele Bojnice 10 Kúpele Bojnice 11 Kúpele Bojnice 12