Kúpele Kováčová

Wellness Kováčová


Share |
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Kontaktné údaje

Adresa: Kúpeľná 76/70, 962 37 Kováčová
Tel.: 045/544 53 49
Mobil:
Fax: 045/544 53 83
E-mail: info@kupelekovacova.sk
Web: www.kupelekovacova.sk

Všeobecné údaje

Prevádzka:
Otváracie hodiny Po-Pi:

Pondelok - Piatok: 08.00 - 20.00
Pondelok - Piatok: 08.00 - 16.00 - leto


Otváracie hodiny cez víkend:

10.00 - 20.00
v lete - zatvorenéPoloha:
Banskobystrický kraj, okres Zvolen
Služby:

predaj procedúr, denný bar, knižnica, predaj suvenírov, predaj časopisov...

Liečia sa tu najmä:

CHOROBY POHYBOVÉHO ÚSTROJENSTVA: - stavy po úrazoch alebo operáciách pohybového ústrojenstva vrátane operácií Medzistavcovej platničky a operácií s použitím kĺbovej náhrady, - nezápalové ochorenie kĺbov a chrbtice, - mimokĺbové formy reumatizmu šliach a svalov, - stavy po infekčných artritídach, - postupujúci zápal kĺbov a postupujúce tuhnutie chrbtice (Bechterevova choroba – I. a II. štádium).

CHOROBY NERVOVÉHO PÔVODU: - koreńové syndrómy podmienené chorobami chrbtice, - bolestivé afekcie periférnych nervov po dozrení akútneho štádia.

CHOROBY TRÁVIACEHO ÚSTROJENSTVA: - žalúdočné dyspepsie a benígne ochorenia pažeráka, - vredová choroba žalúdka a dvanástorníka, - chronické ochorenie žlčníka, stavy po operácii žlčníka a žlčových ciest, - oslabenie celkového zdravotného stavu.

CHOROBY LÁTKOVEJ VÝMENY A ŽLIAZ S VNÚTORNOU SEKRÉCIOU: - diabetes mellitus s komplikáciami, - obezita s poruchami metabolizmu, - dna.

CHOROBY OBLIČIEK A MOČOVÝCH CIEST: - netuberkulózne zdĺhavé zápaly močových ciest, - zdĺhavá pyelonefritída v solitárnej obličke, - stavy po operáciách obličiek a močových ciest, - stavy po operáciách prostaty, - stavy po prekonaných zápaloch prostaty a chronická prostatitída.

ŽENSKÉ CHOROBY: - primárna a sekundárna sterilita, - stavy po operáciách vnútorných rodidiel, - klimakterický syndróm. Kúpeľná liečba je doporučená aj pre oddych, regeneráciu a relax. Minimálna odporúčaná dažka kúpeľnej liečby z hľadiska liečebného efektu je 10-15 ošetrovacích dní.


Možnosti športového vyžitia:
wellness, požičovňa bicyklov, posilňovňa, stolný tenis, stolný futbal, šípky, petangue, Aquapark...
Možnosti wellness:
áno
V zariadení sa možno dohovoriť:
slovensky, česky, anglicky, nemecky

Vzdialenosti:

Banská Bystrica 22km Zvolen 6km Žiar nad Hronom 27km Veľký Krtíš 60km


Popis zariadenia:

Kováčová je podhorská obec, rozprestierajúca sa v malebnom úbočí pod výbežkami Kremnického pohoria severozápadne od Zvolena v nadmorskej výške 320 m. Východná časť chotára, ako aj samotná obec, už leží vo Zvolenskej kotline. Chotár Kováčovej hraničí s územím obcí Zvolen, Turová a Sliač.

Kúpeľníctvo: Termálna voda a jej liečebné využitie vstúpili do dejín Kováčovej koncom 19. storočia. Vznik kúpeľov v obci je v priamom spojení s továrňou na výrobu plechu a železa Union vo Zvolene. Firma potrebovala pri spracovaní železnej rudy a valcovaní plechu veľa uhlia a preto začala uskutočňovať prieskumné vrty v blízkom okolí. Pri jednom z vrtov, realizovanom v roku 1898 a hlbokom 405 metrov, narazili prieskumníci na horúci prameň s teplotou vody 45 °C. Po objavení teplého prameňa sa do malého termálneho jazierka chodievali kúpať miestni obyvatelia a ľudia z blízkeho okolia. Na to, aby kúpele Kováčová dosiahli úroveň iných slovenských kúpeľov, potrebovali rozsiahle investície.

Ubytovanie: Dlhoročný ambulantný charakter liečby v Kováčovej – kúpeľoch sa zmenil v r. 1993, kedy bol sprevádzkovaný objekt Liečebného domu Detvan. Budova prešla celkovou rekonštrukciou a stojí na mieste budovy bývalej centrálnej časti kúpeľov, ktorej história siahala do 1. polovice 20. storočia. Kategória ubytovacieho zariadenia „Penzion“, je o kapacite 40 lôžok v jedno- a dvojposteľových izbách so samostatným sociálnym zariadením s vaňou, alebo sprchovacím kútom. Všetky izby pre hostí sú vybavené TV prijímačom, rádiom, chladničkou, telefónom a fénom. Izby v podkroví majú klimatizáciu. Budova je trojpodlažná, bez výťahu, s vlastnou stravovacou a hostinskou prevádzkou, recepciou a spoločenskou miestnosťou. Stravovacia prevádzka zabezpečuje stravovanie formou diétneho systému v zmysle liečebnej výživy pre ústavných a ambulantných pacientov, tiež ostatných kúpeľných hostí.


Oznamy:
Momentálne žiadne oznamy.

Fotogaléria

Wellness Kováčová 1 Wellness Kováčová 2 Wellness Kováčová 3 Wellness Kováčová 4 Wellness Kováčová 5 Wellness Kováčová 6 Wellness Kováčová 7 Wellness Kováčová 8 Wellness Kováčová 9 Wellness Kováčová 10 Wellness Kováčová 11 Wellness Kováčová 12