Kúpele Rajecké Teplice

Kúpele Rajecké Teplice


Share |
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Kontaktné údaje

Adresa: Osloboditeľov 131/4, 013 13 Rajecké Teplice
Tel.: +421 (0) 41/ 549 42 56 -7
Mobil: +421 905 861 384
Fax: +421 (0 )41 /549 36 74
E-mail: spa@spa.sk
Web: www.spa.sk

Všeobecné údaje

Prevádzka:

Otvorené celoročne


Otváracie hodiny Po-Pi:
Otváracie hodiny cez víkend:

Poloha:

Služby:

ubytovanie, reštaurácie, kaviarne, bary, liečba nervových chorôb, chorôb pohybového ústrojenstva, duševných chorôb, chorôb z povolania.


Možnosti športového vyžitia:

fitness centrum, tenis, plávanie, minigolf, volejbal, nohejbal, bowling, squash


Možnosti wellness:
solárium, prístrojová lymfodrenáž, vacuwell, jablkoterapia, vibrosauna, laserová biostimulácia, vodný svet, škótske streky, saunový svet, thajské masáže
V zariadení sa možno dohovoriť:

anglicky, nemecky, rusky, poľskyVzdialenosti:

Žilina (15 km)
Považská Bystrica (33 km)
Bratislava (200 km)
Viedeň (280 km)


Popis zariadenia:

Alkalicko-zemité termálne pramene v dnešných kúpeľoch Rajecké Teplice ležiacich na severozápade Slovenska južne od Žiliny boli známe už v 14. storočí.
Od 17. storočia, keď pri prameňoch vybudovali kúpele, sa Rajecké Teplice vyvíjali ako kúpeľná osada. V súčasnosti patria medzi najpríťažlivejšie kúpele na Slovensku. Liečia sa tu reumatické choroby pohybového ústrojenstva, neurózy a niektoré choroby z povolania.

Atraktívny je predovšetkým zrekonštruovaný kúpeľný dom Aphrodite, ktorý zariadili v antickom štýle a vybavili modernými diagnostickými a terapeutickými prístrojmi slúžiacimi na poskytovanie relaxačných a liečebných procedúr. Žriedla termálnych prameňov majú vďaka zloženiu a teplote 38 °C vynikajúce liečebné účinky.

K ideálnym podmienkam na oddych prispieva verejné kúpalisko s termálnou vodou a upravený kúpeľný park. Nad mestom sa vypína zalesnený skalnatý vrch Skalky, po ktorého úbočí vedú serpentíny kúpeľných chodníkov s peknými vyhliadkami do okolia.


Oznamy:
Momentálne žiadne oznamy.

Fotogaléria

Kúpele Rajecké Teplice 1 Kúpele Rajecké Teplice 2 Kúpele Rajecké Teplice 3 Kúpele Rajecké Teplice 4 Kúpele Rajecké Teplice 5 Kúpele Rajecké Teplice 6