Kúpele Sliač

Kúpele Sliač


Share |
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Kontaktné údaje

Adresa: Kúpele Sliač a.s., 962 32 Sliač-kúpele
Tel.: 045/5443 794
Mobil: -
Fax: 045/5443 794
E-mail: sales@spa-sliac.sk
Web: www.spa-sliac.sk

Všeobecné údaje

Prevádzka:

celoročne


Otváracie hodiny Po-Pi:
Otváracie hodiny cez víkend:

Poloha:

Služby:
kúpeľné, ubytovacie, stravovacie, športové
Možnosti športového vyžitia:

prírodné kúpalisko, tenis, volejbal, fitness, turistika, cyklistika


Možnosti wellness:
áno
V zariadení sa možno dohovoriť:

anglicky, nemecky, ruskyVzdialenosti:

Zvolen 8 km


Popis zariadenia:

Indikácie: Sliač je dnes vysoko odborným kúpeľným liečebným miestom, špecializovaným na liečbu pacientov so srdcovými, cievnymi a civilizačnými chorobami, s chorobami obehového a tráviaceho
ústrojenstva a gynekologických ochorení. Úspešnosť liečby spomínaných ochorení je vo využívaní najvýdatnejšieho „Kúpeľného prameňa“, ktorého voda je síranovo-hydrouhličitá, horečnato-vápenatá s vysokým obsahom kysličníka uhličitého (CO2) a s izotermickou teplotou 33,3°C.

Terapie: V kúpeľoch sa nachádzajú aj pramene Štefánik, Bystrica, Lenkey a Adam. Pre ich nižšiu výdatnosť sa využívajú len na bežné pitie. K ďalším liečebným terapiám neodmysliteľne patria bazénové a vaňové uhličité kúpele. Pacientom sa aplikuje aj suchý uhličitý kúpeľ, ktorý poznajú pod názvom BIO VAK. Zaujímavým liečebným prístrojom je aj Vákuopress, ktorý sa využíva pri liečbe periférnych porúch prekrvenia dolných a horných končatín.

Niečo naviac: K rozmachu a k sláve kúpeľov prispeli aj návštevy významných hostí politického, hospodárskeho a kultúrneho života, akými boli maďarský revolucionár Lajos Kossuth, rakúsky dramatik Franz Grillparzer, česká spisovateľka Božena Němcová, T.G.Masaryk, ruský prezident Chruščov.


Oznamy:
Momentálne žiadne oznamy.

Fotogaléria

Kúpele Sliač 1 Kúpele Sliač 2 Kúpele Sliač 3