Kúpele Štós

Kúpele Štós


Share |
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Kontaktné údaje

Adresa: Štós - Kúpele 235, 044 26 Štós
Tel.: +421 (0)55/466 75 32
Mobil: +421 (0)915/102 970
Fax: +421 (0)55/466 72 00
E-mail: marketing@kupele-stos.sk
Web: www.kupele-stos.sk

Všeobecné údaje

Prevádzka:

Otvorené celoročne


Otváracie hodiny Po-Pi:
Otváracie hodiny cez víkend:

Poloha:

Služby:

ubytovanie, poskytovanie procedúr


Možnosti športového vyžitia:

fitness centrum, nordic walking, bicyklovanie, turistika


Možnosti wellness:

bazén, sauna, tepidárium


V zariadení sa možno dohovoriť:

rusky, anglickyVzdialenosti:

Košice 50 km
Rožňava 30 km


Popis zariadenia:

Kúpele Štós majú podľa švajčiarskej klasifikácie liečivú klímu so stupňom stimulácie 1, s typickými prvkami horského prostredia.

Hlavným indikačným zameraním Štósu je liečba dýchacích ciest. Kúpele na to predurčuje nie len vhodná nadmorská výška okolo 650 m. n.m., množstvo slnečných dní, ale aj lesopark s vyše 200 druhmi vzácnych drevín a kvetov.

Prírodné prostredie kúpeľov tvorí lesopark – národná kultúrna pamiatka, architektonicky dotvorený potôčikom s kaskádami a fontánou.

V Kúpeľoch Štós bola daná do prevádzky (1963) a využívaná na liečebné účely prvá klasická fínska sauna na území bývalého Československa, ktorá po rekonštrukcii a modernizácii slúži svojmu účelu i dnes.

Účinok klimatickej liečby v Kúpeľoch Štós je znásobený SPELEOTERAPIOU – unikátnou liečbou v blízkej Jasovskej jaskyni. Kúpele majú v tejto liečbe dlhodobú tradíciu s veľmi dobrými liečebnými výsledkami.

Pobyt v Kúpeľoch Štós je spríjemnený vďaka vitálnemu vodnému svetu, ktorý poteší dušu a telo. Komplex vodných a parných kúpeľov s množstvom atrakcií: bylinková, eukalyptová a fínska sauna, vitálny dážď, vodná cesta, hydromasážny bazén, tepidárium.

Novinkou je moderný plavecký a relaxačný bazén s protiprúdom, vodným chŕličom a masážnymi tryskami, ktorými si môžete premasírovať celé telo. Atmosféru dotvára bazénové osvetlenie a príjemná hudba.


Oznamy:
Momentálne žiadne oznamy.

Fotogaléria

Kúpele Štós 1 Kúpele Štós 2 Kúpele Štós 3 Kúpele Štós 4 Kúpele Štós 5 Kúpele Štós 6