Kúpele Turčianske Teplice

Kúpele Turčianske Teplice


Share |
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Kontaktné údaje

Adresa: SNP 519, 039 12 Turčianske Teplice
Tel.: +421 (0)43/491 31 11, +421 (0)43/491 33 01
Mobil:
Fax: +421 (0)43/492 29 43
E-mail: rezervacie@therme.sk
Web: www.therme.sk

Všeobecné údaje

Prevádzka:

Otvorené celoročne


Otváracie hodiny Po-Pi:
Otváracie hodiny cez víkend:

Poloha:

Služby:

liečebné pobyty, liečebno-relaxačné pobyty, rekondičné pobyty,


Možnosti športového vyžitia:
lyžovanie, jazda na koni, cykloturistika, turistika
Možnosti wellness:

aromaterapia, saunový svet, laseroterapia, masáže,


V zariadení sa možno dohovoriť:

anglicky, nemecky, poľsky, ruskyVzdialenosti:

Vrútky 30 km
Sliač 75 km


Popis zariadenia:

Centrom južnej časti regiónu Turiec je kúpeľné mesto Turčianske Teplice. Teplé pramene sa na jeho dnešnom území po prvý raz spomínajú už v 13. storočí. Traduje sa, že v roku 1423 sa tu kúpaval aj kráľ Žigmund Luxemburský.
Kúpeľné budovy predstavuje niekoľko rokokovo-klasicistických stavieb, z ktorých najstaršie majú základy z konca 16. storočia. V roku 1885 kúpele rozšírili o pozoruhodnú neskoroklasicistickú polygonálnu kupolovitú stavbu Modrého kúpeľa, založili kúpeľný park a po dokončení železnice sa oživila výstavba kúpeľných domov.

V súčasnosti sa v kúpeľoch liečia choroby pohybového ústrojenstva, urologické, kožné a ženské choroby. Ich kapacita je okolo 500 lôžok, pričom kúpeľné služby ročne využije približne 7 000 pacientov. Liečivá voda prichádza na povrch siedmimi prameňmi s výdatnosťou do 30 l/s a teplotou od 38° do 47,5 °C.

Kúpeľný areál sa rozprestiera v južnej časti mesta a tvorí ho viacero liečebných domov. Veľký a pamiatkovo chránený kúpeľný park sa tiahne v dĺžke 2 km až k Dolnej Štubni. Rekreantom slúži novootvorený termálny areál spa&aquapark s termálnymi, rehabilitačnými vonkajšími a vnútornými bazénmi, tobogánmi a rôznymi atrakciami.


Oznamy:
Momentálne žiadne oznamy.

Fotogaléria

Kúpele Turčianske Teplice 1 Kúpele Turčianske Teplice 2 Kúpele Turčianske Teplice 3 Kúpele Turčianske Teplice 4 Kúpele Turčianske Teplice 5 Kúpele Turčianske Teplice 6