Kúpele Vyšné Ružbachy, a.s.

Vyšné Ružbachy


Share |
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Kontaktné údaje

Adresa: Vyšné Ružbachy 48065 02, Vyšné Ružbachy
Tel.: 00421 / 52 42 66 111
Mobil:
Fax: +421 52 42 66 560
E-mail: rezervacie@ruzbachy.sk
Web: www.ruzbachy.sk

Všeobecné údaje

Prevádzka:

nepretržitá


Otváracie hodiny Po-Pi:
Otváracie hodiny cez víkend:

Poloha:

Služby:

kúpeľné a rekondičné pobyty, reštaurácia, kultúrne podujatia, zdravotnícke služby, transfery, zabezpečenie cestovných lístkov, leteniek


Možnosti športového vyžitia:

pingpong, volejbal, joga, turistika, bicyklovanie, lyžovanie


Možnosti wellness:

bazén Izabela 34°C, thermal jacuzzi, parná bylinná sauna, suchá fínska sauna, infra sauna, ochladzovací minerálny bazén, masážne trysky, solárium


V zariadení sa možno dohovoriť:

anglicky, nemecky, poľskyVzdialenosti:

Poprad 40 km


Popis zariadenia:

Kúpele Vyšné Ružbachy s nadmorskou výškou 623 m n. m. sú súčasťou kúpeľnej obce Vyšné Ružbachy.

Už v stredoveku ľudia poznali liečivé účinky ružbašských zemitých uhličitých minerálnych prameňov a založili pri nich prvé kúpele. Najstaršiu písomnú správu o ich existencii podal hradný kapitán šarišského hradu Juraj Wernher v roku 1549. Ružbašské kúpele s obľubou navštevovala poľská a uhorská šľachta. V roku 1882 ich kúpil a zmodernizoval gróf Zamoyski.

Základom liečby a preventívnych účinkov sú prírodné liečivé, slabo mineralizované, hydrogen-uhličitanové, vápenato-horečnaté, hypotonické vody s teplotou do 26°C, pričom liečivý účinok tejto prírodnej minerálnej uhličitej vody spočíva v tom, že sa pri kúpaní cez pokožku vstrebáva kysličník uhličitý, ktorý rozšírením kožných kapilár spôsobuje prekrvenie kože.

Najvýdatnejší je prameň Izabela, ktorý napĺňa letné kúpalisko. Uprostred bazéna je kruhový ostrov so zeleňou. Súčasťou kúpeľného areálu sú liečebné bazény s minerálnou vodou, vaňové kúpele, sauna, telocvičňa a masážne zariadenia.

Vstupnou bránou do kúpeľnej oázy zdravia a jedinečného odpočinku je luxusný GRAND HOTEL STRAND ****. Bohatá história, výborná lokalizácia v blízkosti kúpeľných parkov, unikátna španielska architektúra z 19.stor. zaraďuje GRAND HOTEL STRAND **** medzi dominantu Kúpeľov Vyšné Ružbachy a právom sa zaraďuje medzi TOP hotely na Slovensku.

Atrakciou kúpeľov je unikátne, malé prírodné travertínové jazierko Kráter.


Oznamy:
Momentálne žiadne oznamy.

Fotogaléria

Vyšné Ružbachy 1 Vyšné Ružbachy 2 Vyšné Ružbachy 3 Vyšné Ružbachy 4 Vyšné Ružbachy 5 Vyšné Ružbachy 6