Mária Čírová - speváčka

Mária Čírová - speváčka

Mária Čírová - speváčka

Narodená: 20. november 1988 v Trnave

Životopis:

Mária sa stala známou 31. mája 2008, keď vyhrala ôsmy ročník súťaže Coca-Cola PopStar 2008.

Búrka:

5. novembra 2008 pokrstila Mária Čírová svoj debutový album s názvom Búrka. Krstným otcom albumu sa stal líder skupiny Komajota Martin Husovský. Album pokrstili ľadovými kockami, a to kvôli tomu, že prvá pieseň, ktorú Mária Čírová zložila, má názov Doba ľadová. Speváčka predstavila aj sedem z trinástich skladieb, ktoré sa na CD nachádzajú, vrátane hitu Búrka. Album vznikal od júla do októbra 2008 v štúdiách Creative Music House v Bratislave. Producentom sa stal Maroš Kachút. Mária ešte spolupracovala aj s Petrom Grausom, Slavom Solovicom a Tomášom Zubákom. Väčšina piesní je v slovenčine, okrem českej Rulety lásky a anglickej One, ktorú napísali Zoli Tóth a Ivo Bič.

Eurovízia 2009:

Mária Čírová sa zapojila do národného kola súťaže Veľká cena Eurovízie 2009 so skladbou Búrka. Predstavila sa v druhom semifinále z piatich, ktoré sa konalo 20. februára 2009, a v ktorom sa úspešne prebojovala do finále z druhého miesta, hneď po Tomášovi Bezdedovi.

Vo finále 8. marca 2009 sa takmer neobjavila, keď ešte ráno pred prenosom dostala virózu a musela ísť do nemocnice na infúzie. Nakoniec so skladbou Búrka vystupovala ako 12. v poradí zo šestnástich finalistov. Dlhý čas sa držala na treťom mieste, ktoré zaručovalo nádej, že ju porota do Ruska nominuje. Nakoniec sa od nej šťastie odvrátilo a so ziskom 14,60% hlasov skončila tesne štvrtá, keď zaostala len o 0,13% hlasov za treťou skupinou Mukatado, ktorú porota vybrala za prvého náhradníka. Tým sa jej nádeje na postup na svetové finále do Moskvy definitívne skončili.

Ocenenia:

zoznam ocenení nie je úplný

* 2006 Aurel v kategórii gospel so skupinou Trinity group za album Na tisícich miestach
* 2009 Zlatý slávik - Objav roka

Diskografia:

* 2008 Búrka - Street Production EAN 8588003 254139, CD

so skupinou Trinity group

* 2006 Na tisícich miestach - ,CD

zdroj: www.sk.wikipedia.org

Mária Čírová 1 Mária Čírová 2 Mária Čírová 3