Modernizácia Aquacity v POPRADE

Aquacity v Poprade čaká rozsiahla modernizácia

Nový detský svet i stravovacie zariadenia by mali byť v prevádzke do začiatku budúcoročnej letnej sezóny.

„Bude to detský bazén, ktorý bude mať slanú vodu s množstvom atrakcií s tým, že sa nám podarí vybudovať aj veľmi dobré zázemie pre rodičov,“ povedal pre SITA riaditeľ Aquacity Richard Pichonský. Rekonštrukcia a modernizácia čaká aj gastro prevádzky v celom zariadení.

Výška investície do výstavby detského sveta predstavuje okolo 1,5 mil. eur. Do modernizácie stravovacích prevádzok chce spoločnosť investovať okolo pol mil. eur. Začiatok modernizácie je naplánovaný na jeseň tohto roka. Nový detský svet i stravovacie zariadenia by mali byť v prevádzke do začiatku budúcoročnej letnej sezóny.

Spoločnosť Aquacity sa chce podieľať aj na projekte Národného tréningového centra v Poprade, ktorý pripravuje Slovenský futbalový zväz. Už v stredu bude Mestské zastupiteľstvo v Poprade rokovať o zrušení prenájmu štadióna s Aquacity, ktorý mesto následne prevedie na futbalový zväz.

Spoločnosť Aquapark Poprad chce investovať do gastronomickej a ubytovacej časti pripravovaného tréningového centra. „Pevne verím, že sa nám podarí dotiahnuť zmluvné podmienky a na jeseň budeme môcť ísť do investícií,“ povedal Pichonský.

Uplynulá zimná sezóna v Aquacity v Poprade sa začala miernym poklesom počtu návštevníkov. V úvode sezóny chýbali podľa Pichonského v regióne hlavne rusky hovoriaci turisti, ktorých neprišlo toľko ako vlani. Február a marec boli v znamení slovenských, českých a poľských návštevníkov.

Riaditeľ Aquacity v budúcich rokoch neočakáva ďalší výraznejší pokles návštevnosti turistov z bývalého Sovietskeho zväzu. „Myslím si, návštevnosť sa stabilizovala a bude len oscilovať plus-mínus desať percent,“ dodal Pichonský.

Spoločnosť Aquapark Poprad, s.r.o. vznikla v roku 2002. Majoritným vlastníkom je britská firma Letheby & Sons Limited. Mesto Poprad vlastní v spoločnosti 15 percentný podiel.

Viac na: www.poprad.sk