Nela Pocisková - herečka a speváčka

Nela Pocisková

Nela Pocisková (* 4. október, 1990, Bratislava) je slovenská herečka a speváčka. V roku 2009 sa spolu s Kamilom Mikulčíkom zúčastnili národného kola pesničkovej súťaže Eurovision Song Contest, z ktorého ako víťazi postúpili do moskovského semifinále. Zmaturovala na konzervatóriu.

Nela spieva už od ôsmich rokov, na seba však prvýkrát upozornila ako štrnásťročná, keď dostala úlohu Katky v muzikáli Neberte nám princeznú, potom, ako ju na kastingu objavil choreograf a režisér Ján Ďurovčík. Po ňom si zahrala v tanečnej dráme Labuťko. Neskôr účinkovala pod vedením Jozefa Bednárika v predstavení Fidlikant na streche, naspievala hlavnú úlohu princeznej v balete Popolvár v SND. Taktiež vystupuje v postave Márie v muzikáli West Side Story.

Okrem toho hrá aj jednu z hlavných protagonistiek v televíznom seriáli Ordinácia v ružovej záhrade.

V roku 2009 dostalo Slovensko po jedenástich rokoch zapojiť sa do Veľkej ceny Eurovízie, a preto sa na Slovensku uskutočnilo národné kolo Eurovízie. Do neho sa Nela prihlásila spolu so spevákom Kamilom Mikulčíkom so skladbou Leť tmou. Zúčastnili sa posledného, piateho semifinále 1. marca 2009, v ktorom postúpili do finále z prvého miesta so ziskom viac ako 28% hlasov.

Na základe svojho víťazstva postúpili na medzinárodné kolo, ktoré sa tento rok konalo v ruskej Moskve. Podľa žrebu sa dostali do druhého semifinále, medzi 19 krajín, z ktorých do finále mohlo postúpiť len 10. Dostali poradové číslo 8. Nela s Kamilom v semifinále 14. mája zabojovali, podľa mnohých zaspievali fantasticky, no na postup im to bohužiaľ nestačilo.