Plaváreň Štiavničky - Banská Bystrica

Plaváreň Štiavničky - Banská Bystrica


Share |
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Kontaktné údaje

Adresa: Cesta na štadión 1269/30, 97404 Banská Bystrica
Tel.: 048/423 03 40
Mobil: 0911 565 678
Fax: -
E-mail: info@plavarenstiavnicky.sk
Web: www.plavarenstiavnicky.sk

Všeobecné údaje

Prevádzka:

Celoročná


Otváracie hodiny Po-Pi:

Pondelok - Piatok: 7:00 - 22:00
(15:00 - 17:00 plavecké kurzy)

Posledný možný vstup je do 20:30 hod.


Otváracie hodiny cez víkend:

Sobota: 9:00 - 22:00
Nedeľa: 11:00 - 22:00

Posledný možný vstup je do 20:30 hod.Poloha:

Banská Bystrica


Služby:
Na plávanie a kúpanie sa na krytej plavárni využívajú celkom 3 bazény (plavecký, relaxačný a detský) z nerezu so samostatnou recirkuláciou a úpravou vody.
Možnosti športového vyžitia:
-
Možnosti wellness:

Rekreačný resp. relaxačný bazén o rozmeroch 9,86 m x 8,60 m s hĺbokou vody 1,10 – 1,20 m. Objem vody 84,8 m³, teplota vody 33 °C, kapacita kúpajúcich – 25 osôb.

Ide o bazén nepravidelného tvaru s oddychovým režimom pobytu v ňom, za využitia rôznych typov atrakcií: 2 chrliče, dnová vzduchová perlička, hydromasáž chrbta, lýtok a vzduchová masáž.

Súčasťou bazéna je aj tobogan s dojazdovým bazénom. Tobogan je napájaný vodou z dojazdového bazéna, ktorá je dopravovaná do nástupnej časti pomocou čerpadla. Voda v dojazdovom bazéne je rovnakej kvality ako voda v rekreačnom bazéne nakoľko majú spoločnú vyrovnávaciu nádrž, recirkulačné zariadenie a úpravu vody.

Sauna v objekte krytej plavárne Štiavničky, 

  • Turecká sauna
  • Bylinková sauna
  • Fínska sauna
  • Ľadopád
  • Vírivka pre 12 ludi 36 stupňov Celsia
  • Vonkajší ochladzovací bazén
  • Odpočívareň
  • Exkluzivny bar
  • Masáže rôzneho druhu

V zariadení sa možno dohovoriť:
-

Vzdialenosti:

Plaváreň Štiavničky - Zvolen  20km
Plaváreň Štiavničky - Krahule  55km


Popis zariadenia:

Krytá plaváreň na Štiavničkách s 50m bazénom je po komplexnej rekonštrukcii otvorená od novembra 2010.

Rekonštrukčné práce sa začali 1. júna 2009 a trvali 17 mesiacov. Originálnym riešením je teleso 50-metrového plaveckého bazéna z nehrdzavejúcej ocele od rakúskeho dodávateľa Berndorf, aj s osvetlením pod vodou. Napätá vodná hladina na úrovni horného okraja bočných stien vytvára zvláštnu ilúziu priehľadnej sklenenej plochy. Voda z bazéna prepadáva cez postranné mriežky pozdĺž celého bazéna a očistená recirkuluje späť. Plavecký bazén spĺňa prísne normy európskej plaveckej federácie FINA, takže tu budú môcť byť aj medzinárodné plavecké súťaže. Hĺbka vody sa pohybuje od 1,1m do 2,1 m.

Nové sú aj detské bazény z nehrdzavejúcej ocele, tobogán, reštaurácia na poschodí a celé zázemie plavárne vrátane nových technológií v suteréne. Väčšina nových technológií je zabudovaná a skrytá pred zrakmi návštevníkov.


Oznamy:
-

Fotogaléria

Plaváreň Štiavničky - Banská Bystrica 1 Plaváreň Štiavničky - Banská Bystrica 2 Plaváreň Štiavničky - Banská Bystrica 3 Plaváreň Štiavničky - Banská Bystrica 4 Plaváreň Štiavničky - Banská Bystrica 5 Plaváreň Štiavničky - Banská Bystrica 6 Plaváreň Štiavničky - Banská Bystrica 7 Plaváreň Štiavničky - Banská Bystrica 8 Plaváreň Štiavničky - Banská Bystrica 9