Rekonštrukcia ulíc v PEZINKU za 160 tis. Eur

Rekonštrukcia ulíc v Pezinku za 160-tisíc eur

Na Záhradnej ulici okrem iného zrekonštruovali chodníky, osadili lavičky, zábradlie a odpadkové koše, oplotili detské ihrisko.

Záhradnú ulicu v Pezinku zrevitalizovali za peniaze z eurofondov. Mesto získalo z Operačného programu Bratislavský kraj nenávratný finančný príspevok 152-tisíc eur, celková hodnota projektu je viac ako 160-tisíc eur. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja Iveta Tyšlerová. Celková výmera revitalizovaného územia obce predstavuje viac ako 4 700 metrov štvorcových.

V rámci projektu zrevitalizovali časť priamo nadväzujúcu na centrum mesta. Na Záhradnej ulici zrekonštruovali chodníky, osadili lavičky, zábradlie a odpadkové koše, oplotili detské ihrisko. Obnovili tiež verejnú zeleň a vysadili okrasné stromy.

V meste tiež zrekonštruovali verejné osvetlenie, vymenili 55 svietidiel. Podľa primátora mesta Pezinok Olivera Solgu bolo hlavným cieľom oživenie verejného priestoru v centrálnej zóne mesta. „Vďaka eurofondom sa podarilo obnoviť a zatraktívniť ďalší zelený oddychový priestor pre obyvateľov i návštevníkov mesta Pezinok,“ doplnil župan Pavol Frešo.

Viac na: www.pezinok.sk