Táňa Pauhofová - herečka

Táňa Pauhofová - herečka

Táňa Pauhofová - herečka

Narodená: 13. august 1983 v Bratislave

Vzdelanie:

Absolvovala gymnázium, od roku 2001 študovala odbor herectva na VŠMU.

Životopis:

Táňa Pauhofová sa narodila v Bratislave. Svoje detstvo vníma pozitívne, hoci vyrastala pod prísnou disciplínou rodičov a nemala príliš veľka kamarátov. Vždy sa považovala za akéhosi chlapčiska, alebo škaredé káča, avšak svoju ženskú krásu si uvedomila až počas jednoročného štúdia 3. ročníka gymnázia v Amerike. Túžila sa stať plastickou chirurgičkou, neskôr súdnou lekárkou, od čoho nakoniec upustila. Pracovala v rozhlase, neskôr sa dostala k dabingu až napokon k divadlu a herectvu. 9 rokov sa učila karate, v súčasnosti je jej obľúbeným športom snowboarding. Po gymnáziu sa rozhodla pre herectvo a vyštudovala VŠMU v Bratislave.

Ako 10 ročná účinkovala v televíznom seriály ŠKRIATOK, kde si získala u divákov titul detskej hviezdy. V prvom ročníku VŠMU si zahrala vo filme Juraja Nvotu KRUTÉ RADOSTI (2002), za ktorý získala ocenenie IGRIC. O rok na to si v rozprávke ČERT VÍ PROČ zahrala hlavnú úlohu princezny Aničky (počas nakrúcania sa naučila výborne rozprávať česky, preto režisér upustil od jej predabovania inou herečkou). Známe sú aj filmy KOUSEK NEBE (2005), kde si zahrala hlavnú úlohu väzenkyne, alebo INDIÁN A SESTŘIČKA (2006) vo vedľajšej úlohe. Najnovšie si zahrala v pripravovanom slovenskom filme MUZIKA (2006). V Českej republike účinkovala v seriáli POSLEDNÁ SEZÓNA. V divadelnej hre MANON LESCAUT získala za hlavnú úlohu ocenenie Doska 2006.

V súčanosti žije v Bratislave, je slobodná, venuje sa divadlu, rozhlasu, dabingu, rada varí, šoféruje a občas si okrem iného zalistuje v knihách o anatómii človeka. Začiatkom roka 2007 ju európska sieť organizácií na propagáciu a export filmov European Film Promotion zaradila do zoznamu Shooting Stars 2007 k ďalšim 24 nádejným mladým európskym talentom v hereckej branži. Jej životným partnerom je Tomáš Maštalír.

Filmografia:

* 2002 – Kruté radosti, ako Valentína
* 2003 – Pokrvné vzťahy, ako Marienka
* 2003 – Čert vie prečo, ako princezná Anička
* 2005 – Kousek nebe, ako Dana
* 2005 – Indián a sestřička, ako Kajovka
* 2007 – Polčas rozpadu, ako Mia
* 2008 – Muzika, ako Mária

zdroj: www.sk.wikipedia.org

Táňa Pauhofová 1 Táňa Pauhofová 2 Táňa Pauhofová 3