TATRANSKÁ LOMNICA začne výstavbu novej lanovky

Tatranská Lomnica začne výstavbu novej lanovky

Najvyššie položené lyžiarske stredisko na Slovensku poteší svojich priaznivcov ďalšou novinkou. V sezóne 2011/2012 sa lyžiari dočkajú v Tatranskej Lomnici ďalšej sedačkovej lanovky, jedinej svojho druhu na Slovensku. Nová lanovka bude odpojiteľná osemsedačková s atraktívnymi bublinami modrej farby a čiernym čalúnením. Prepravná kapacita lyžiarskeho strediska vzrastie o ďalších 2400 os./hod. Spolu s lanovkou sa do zimy rozšíria plochy na lyžovanie o ďalších 10 ha nových, technicky zasnežovaných zjazdoviek s celkovou dĺžkou až 2,7 km.

Tatranská Lomnica má imidž celoročného strediska najvyššej úrovne pod druhým najvyšším štítom Vysokých Tatier. V stredisku sa zaznamenal v poslednej sezóne významný nárast lyžiarov hlavne vďaka investíciám, ktoré stredisku priniesli garanciu snehu a komfortnú prepravu na nových lanovkách.

„Nová éra Tatier rok čo rok dostáva reálnejšie kontúry. Vybudovanie tejto lanovky zvýši prepravnú kapacitu lyžiarskeho strediska o dvetisíc štyristo osôb za hodinu. Opäť pôjde o atraktívnu lanovku, jedinú svojho druhu na Slovensku“, povedal Bohuš Hlavatý, predseda predstavenstva TMR.

Atraktívna lanovka by mala byť spustená do prevádzky v priebehu nasledujúcej zimnej sezóny. Súčasťou investície je aj realizácia novej zjazdovky s technickým zasnežovaním. Táto sa začína realizovať už tento týždeň. V stredisku pribudne až 10 ha nových zjazdoviek v celkovej dĺžke 2,7 km. Zjazdovka bude modrá, teda ľahká, vhodná pre slabších a stredne náročných lyžiarov.