Wellness Patince

Wellness Patince


Share |
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Kontaktné údaje

Adresa: Welness s.r.o., 946 39 Patince 431
Tel.: 035/7908 500
Mobil: -
Fax: 035/7908 511
E-mail: wellnesspatince@wellnesspatince.sk
Web: www.wellnesspatince.sk

Všeobecné údaje

Prevádzka:

celoročne


Otváracie hodiny Po-Pi:
Otváracie hodiny cez víkend:

Poloha:

Služby:

kúpeľné, ubytovacie, stravovacie, wellness, šport, vyhliadkové plavby po Dunaji


Možnosti športového vyžitia:

tenis, plážový volejbal, minigolf


Možnosti wellness:

áno


V zariadení sa možno dohovoriť:

nemecky, anglicky, maďarskyVzdialenosti:

Komárno
Štúrovo


Popis zariadenia:

Rekreačný areál sa rozprestiera na ploche takmer 30 ha, svojím termálnym kúpaliskom, rekreačnými, turistickými i cyklistickými možnosťami v okolitej prírode už desaťročia priťahuje širokú vrstvu obyvateľstva zo Slovenska i zo zahraničia.

V blízkosti obce vyvierajú tri minerálne pramene, ktoré sa vyznačujú vysokým obsahom hydrouhličitanov, vápnika, horčíka a síranov. Termálny prameň vyvierajúci v areáli má teplotu 27°C a priaznivo pôsobí na pohybové ústrojenstvo a jeho choroby. V roku 1953 bol patinský termálny prameň a jeho okolie v rozlohe 0,5 ha, vyhlásený za chránenú oblasť.

V areáli je k dispozícii vonkajší relaxačný bazén s toboganom, detský bazén a detské ihrisko. Okrem bazénov môžu návštevníci využiť umelo vybudované jazero s plochou 14 ha, ktoré slúži na pestovanie vodných športov, člnkovanie, jazdu na vodných bicykloch a poskytuje priestor aj milovníkom rybolovu.

Pre priaznivcov športu sú v areáli vybudované moderné športové ihriská, beach-volejbalové, minigolfové ihrisko a tenisový kurt.

Termálne pramene

Minerálna voda priaznivo vplýva na pohybové ústrojenstvo a jeho choroby. Využívanie termálnych prameňov v Patinciach má dávnu tradíciu. Už dokumenty z 13. storočia píšu o teplých prameňoch s liečivými účinkami a o existencii kúpeľov z rímskych čias.

Liečivú vodu z patinských prameňov, s dobrým účinkom na ľudský organizmus spomína vo svojom diele aj Matej Bell. Gróf Nedetzky dal vybudovať v okolí prameňa vane, v ktorých sa úspešne liečili choroby končatín. 10.Októbra 1953, na návrh Dr. Ondreja Stollmana vyhlásili patinský termálny prameň a jeho okolie za chránenú oblasť. Jeden z vrtov sa nachádza pri termálnom jazierku asi 1km SV od obce Patince. Prameň bol navŕtaný v r.1953 a vytvára jazierko veľkosti 10x20 m s max. hĺbkou 2 m. Ďalší zdroj minerálnej vody je v blízkosti termálneho jazera. Ide vlastne o párový vrt, vybudovaný na zlepšenie hydrotechnických parametrov (veľké vstupné rýchlosti). Vrt je hlboký 160 m, zabudovaný však iba do hĺbky 146 m. Teplota vody je 26,9°C. Tretí prameň vyviera na lúke pred termálnym jazerom smerom k areálu kúpaliska. Vrt bol vybudovaný v r. 1982 pre potreby rekreačného strediska. Je hlboký 170 ma sú na ňom ponechané oceľové pražnice. Termálne voda z vrtu vyteká vlastným pretlakom. Jej teplota dosahuje 26,2°C.


Oznamy:
Momentálne žiadne oznamy.

Fotogaléria

Wellness Patince 1 Wellness Patince 2 Wellness Patince 3