Zdenka Predná - speváčka

Zdenka Predná - speváčka

Zdenka Predná - speváčka

Narodená: 31. marec 1984 v Banskej Štiavnici

Životopis:

Hudobnú kariéru odštartovala v prvom ročníku speváckej súťaže Slovensko hľadá SuperStar, kde skončila na 4.mieste.

Po šiestich rokoch štúdia na Technickej univerzite vo Zvolene (Fakulta Ekológie a enviromentalistiky) sa stala inžinierkou v odbore krajinné inžinierstvo.

Medzi Zdenkiných obľúbených interpretov patria Lauryn Hill, Lenny Kravitz, The Fugees, Chemical Brothers, či domáce kapely Para, Polemic a Puding pani Elvisovej.

Do jari 2008 bol partnerom Zdenky Prednej Peter Novák, alias Šarkan, zo skupiny Žena z lesoparku.

Prvý album:

V roku 2005 vydala debutový album Sunny Day s elektronickým nádychom, ktorý pozitívne prijali nielen fanúšikovia, ale aj hudobní kritici.[chýba citácia] Prvý singel „Len ty smieš“ sa dlho držal na najvyšších priečkach rádií a niekoľko týždňov patril medzi najhranejšie skladby v rozhlasovom éteri.[chýba citácia] Rovnaký úspech zopakovala Zdenka aj so svojim druhým singlom Vietor, ktorý naspievala so speváčkou Tinou. K singlu bol natočený aj Zdenkin prvý hudobný videoklip. Album Sunny Day pokrstili členovia kapely Para a Tina.

Na jar roku 2006 začala Zdenka v niekoľkých slovenských mestách svoje turné nazvané Sunny Day Tour 2006, kde jej predskokana robila Tina so svojou kapelou.

Medzitým získala cenu Aurel 2005 v kategórii Objav roka a Zlatú platňu za predaj albumu. Počas príprav druhého albumu hosťovala aj na druhom albume Tiny s názvom Chillin. Tu si obe opäť spolu zaspievali v duete „Zlaté pláže“.

Druhý album:

26. marca 2007 vyšiel Zdenke Prednej druhý album s názvom Zdenka Predná. Prvým singlom sa stala pieseň „Keď to nejde“. Na albume sa tentoraz nenachádza žiadny duet a celý je oveľa akustickejší než Sunny Day. Hudobne sa na albume podieľal ten istý tím ľudí ako na debute, ktorého jadro tvorí Slávo Solovič, Milan Adamec a Peter Graus. Texty si vo väčšej miere Zdenka napísala k obom albumom sama.

Diskografia:

* 2005 - Sunny Day
* 2007 - Zdenka Predná
* 2009 - Srdce z bubliny

zdroj: www.sk.wikipedia.org

Zdenka Predná 1 Zdenka Predná 2 Zdenka Predná 3