Železnice chcú získať vlaky za viac ako 90 mil. Eur

Železnice chcú získať vlaky za viac ako 90 miliónov eur

Nové vlakové súpravy majú jazdiť v okolí Bratislavy a Košíc. Železničná spoločnosť Slovensko plánuje získať dva vlaky na vlastné náklady a na ďalších 18 vlakov si chce uplatniť opciu.

Predpokladaná cena za dodanie vlakov počas troch rokov je 90 mil. eur, premávať majú v okolí Bratislavy a Košíc. Štátny železničný osobný dopravca chce vlaky financovať z peňazí Európskej únie, štátneho rozpočtu a vlastných zdrojov.

Vyhlásil už verejnú súťaž vo Vestníku verejného obstarávania s tým, že záujemcovia môžu požiadať o súťažné podklady do 31. decembra a ponuky sa budú otvárať 30. januára budúceho roka.

Realizovať by sa projekt mal do roku 2015

Uplatnenie opcie podmieňujú schválením presunu peňazí v Operačnom programe Doprava (OPD) a podpisom zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku na realizáciu Projektu regionálnej podpory integrovaných dopravných systémov v Bratislave a Košiciach a ich priľahlých územiach. Podmienkou je tiež získanie predbežného stanoviska Európskej komisie k tomuto projektu.

"Železničná spoločnosť Slovensko bola úspešná pri rokovaniach v rámci pripravovanej revízie Operačného programu Doprava 2007 – 2013. Pozitívna správa pre cestujúcich je, že ZSSK nakúpi ďalšie nové vlaky," informovala v piatok agentúru SITA Zuzana Červená z odboru komunikácie železničnej spoločnosti.

Nové vlaky ponúkajú vysoký štandard

Vlaky jazdia v rôznych regiónoch Slovenska. "Posledná jednotka bude dodaná v druhom štvrťroku 2013," spresnila Červená.

Nové vlaky podľa spoločnosti ponúkajú vysoký štandard prepravy cestujúcich, ich bezpečnosť a pohodlie pri cestovaní vlakom, najmä v regionálnej preprave.

Viac na: www.zsr.sk