Zuzana Mauréry - herečka, speváčka

Zuzana Mauréry - herečka, speváčka

Zuzana Mauréry - herečka, speváčka

Narodená: 23.09.1968 v Bratislave

Vzdelanie:

Vysoká škola múzických umení, odbor herectvo v triede profesorov Soni Korenčiovej a Martina Hubu

Životopis:

Po získaní diplomu roku 1990 začala svoju hereckú kariéru v súbore Radošinského naivného divadla, ktorý bol jej domovskou scénou až do roku 2000. V týchto rokoch účinkovala takmer vo všetkých produkciách tohto úspešného a jedinečného súboru ako jeho protagonistka v rolách od Chúťkovej v Pokoj domu tomuto alebo Karolíny v Ženskom oddelení, cez Švédku v Delostrelcoch na mesiaci, Rozprávačku v Kine Pokrok až po Vitálošovú v Konečnej stanici či Annu v Súpise dravcov.

Po roku 2000, už ako umelkyňa na voľnej nohe, sa Zuzana Mauréry začala venovať prevažne muzikálu nielen na Slovensku, ale aj v Čechách. V Bratislave na Novej scéne vynikla v Lasicovej iscenácii Niekto to rád horúce ako Sladká Sue, v Gombárových Vlasoch ako Rony, za ktorú získala aj prestížnu cenu Literárneho fondu, bola nekonvenčná Pierrette v Polákových 8 ženách, či Vicky v divadelnom hite DONAHA! v réžii Jozefa Bednárika. Po úspešnej Rizzo v bratislavskej produkcii Pomáda prijala pozvanie na jej stvárnenie aj do Pyramídy Pražského Výstaviska. V Brne stála zas na javisku ako Viktória prvýkrát v divadle inscenovanej filmovej verzie Formanových Vlasov.

Na svoje činoherné schopnosti v inscenáciách Činohry národného divadla - Kým kohút nezaspieva a Zajac, zajac v počiatkoch jej kariéry - nadviazala postavou Gertrúdy v nekonvenčnej inscenácii Hamlet v divadle Aréna. K obľúbeným patrí aj hudobná inscenácia Malej scény Národného divadla Sekretárky, kde hrá výraznú rolu Maďarky.

Zuzana Mauréry dva roky účinkovala v kabaretnej relácii Dereš a bola aj súčasťou rodiny Silvánovcov v rovnomennom TV seriáli.
Venuje sa tiež dabingu.

Do júna 2005, stojí takmer denne na javisku Raimund Theater vo Viedni ako Lady Montague a Amme v muzikály ROMEO & JULIA Gerarda Presgurvica.

zdroj: www.osobnosti.sk

Zuzana Mauréry 1 Zuzana Mauréry 2 Zuzana Mauréry 3 Zuzana Mauréry 4