Chorvátsky Grob

Pridať údaj - nahlásiť zmenu
Chorvátsky Grob


Share |
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Kontaktné údaje

Adresa mestského/obecného úradu: Námestie Josipa Andriča 17, 900 25 Chorvátsky Grob
Primátor/Starosta: JUDr. Mgr. Vladimíra Vydrová
Prednosta/Zástupca starostu: - / Ing. Ján Granec
Tel.: 02/3222 30 01,
Mobil: -
Fax: -
E-mail:
Web: www.chorvatskygrob.sk

Všeobecné údaje

Počet obyvateľov: 4105

Rozloha obce/mesta v ha: 1512

Prvá písomná zmienka: 1514

Úradné hodiny:
Pondelok: 08:00 - 12:00 / 13:00 - 16:00
Utorok: nestránkový deň
Streda: 08:00 - 12:00 / 13:00 - 18:00
Štvrtok: nestránkový deň
Piatok: 08:00 - 13:00 


Prezentácia:

Obec Chorvátsky Grob sa nachádza medzi obcami Ivanka pri Dunaji, Bernolákovo, Veľký Biel, Slovenský Grob, a mestom Bratislava mestská časť Vajnory. Kataster obce z juhu ohraničuje pôvodná cesta, ktorá viedla z Vajnor a oddeľovala aj pôvodné územie obce, ktoré sa po II. sv. vojne zmenilo. Na severe ohraničuje územie "Hájiček" určené prítokom Čiernej Vody. Západnú hranicu tvorí štátna cesta III/0611 a na juhozápade Blahútov kanál. Najvyššiu nadmorskú výšku tvorí kopec "Šalaperská hora" 173m n. m., ktorá sa nachádza severovýchodne od obce. Územie prechádza od miernej terasy, kde sa nachádza Chorvátsky Grob, do Šúrskej depresie. Obec tvoria tri hlavné sídelné útvary - Chorvátsky Grob, Čierna Voda a hospodárskopriemyseľné sídloTriblavina. Ostatnú časť územia tvorí poväčšine poľnohospodárska pôda a vinice.

Pamiatky: Chránená prírodná rezervácia Šúr Šúr je jedinečnou prírodnou rezerváciou (od roku 1952) so slatinnojelšovým lesom a mnohými chránenými rastlinnými a živočíšnymi druhmi. Južnú časť tvorí chránený Panónsky háj s dubovo-brestovým porastom a teplomilnými druhmi rastlín. Je vyhľadávaným miestom pre botanikov a zoológov. Prastarý Šúr bol osídlený ľudom mladšej doby kamennej na rozhraní 4. a 3. tisícročia p.n.l. V blízkosti Šúra smerom k mestu sa nachádzajú pramene s alkalickou sírnatou vodou. Chemický rozbor liečivej vody uverejnil v roku 1859 dr. Alexander Bauer. Od začiatku 17. storočia tu boli sírnaté kúpele, neskôr ústav pre postihnutú mládež.Oznam mesta/obce:
Momentálne žiadne oznamy.

Služby:

autobus doktor kanalizácia knižnica polícia pošta požiarna zbrojnica reštaurácia škola škôlka športovisko telocvičňa ubytovanie vlak

Fotogaléria

Odkazy/linky

Momentálne žiadne odkazy/linky.

Fotogaléria miest Fotogaléria obcí