Fit park v ŠALI

Fit park v Šali

Cieľom fitparku pre dôchodcov je rozšíriť možnosti celoročného aktívneho trávenia voľného času seniorov a povzbudiť ich sebavedomie.

Fit park pre dôchodcov vybuduje mesto Šaľa na zrekonštruovanom detskom ihrisku na Okružnej ulici.

Získalo na to 6 132 eur z programu Nadačného fondu Západoslovenskej energetiky v Nadácii Pontis. Celkové predpokladané náklady projektu sú 7 962 eur, rozdiel v sume doplatí mesto.

Konečné náklady budú známe až po vybratí dodávateľa verejnou súťažou. Vo fit parku bude päť cvičebných náradí – na precvičovanie ramien, chôdze, ohybnosti kĺbov, na posilňovanie svalov paží, pásu, nôh, zadnej časti brucha a hrudníka a na precvičovanie chrbta a pásu.

Cieľom projektu je rozšíriť možnosti celoročného aktívneho trávenia voľného času seniorov, povzbudiť ich sebavedomie a ukázať, že vek je len číslo a hýbať sa je dôležité, povedala Jana Nitrayová zo šalianskej radnice.

„Chceme zároveň vytvoriť podmienky pre rozvoj sociálnych vzťahov seniorov s mladšími generáciami a pridať sa tak k celoeurópskym aktivitám v rámci Európskeho roka aktívneho starnutia a solidarity medzi generáciami,“ dodala. Do projektu sa zapoja dobrovoľníci z Občianskeho združenia Petra Bošňáka a občianskej skupiny Šaľa - Tvoje mesto, ktorí pomôžu s úpravou terénu v okolí cvičebných prvkov. Realizácia projektu je naplánovaná do augusta 2013.

Viac na: http://www.sala.sk/