Gymnázium v BratislavePre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Kontaktné údaje

Adresa školy: Grösslingová 18, 811 09 Bratislava
Vedenie školy: RNDr. Eva Petrášová
Zastúpenie školy: Mgr. Jozef Černák, PhDr. Alena Vokounová
Tel.: +421-2-5296 36 24
Mobil: -
Fax: +421-2-5292 36 93
E-mail: riaditelstvo@gamca.sk
Web: www.gamca.sk

Všeobecné údaje

Prezentácia školy:

Možnosti štúdia

V súčasnosti sa dá na škole študovať 8 (príma až oktáva) alebo 4 roky. Pri osemročnom štúdiu sa otvára len jedna trieda a vyberajú sa matematické talenty (najlepší z talentovej skúšky). Pri štvorročnom štúdiu sa študent môže rozhodnúť či chce študovat v matematickej alebo v nematematickej triede, záleží len na úspešnosti pri prijímacích skúškach alebo pri talentovej skúške.

Osobnosti

Na našej škole študovali rôzne dnes známe a vážené osobnosti ako sú napríklad : Milan Lasica, Božidara Turzonová, Gejza Dusík, Daniel Lipšic, Vladimír Palko a ďalší. Viac informácií o známych osobnostiach, ktoré študovali na našej škole nájdete v sekcii absolventi.

Úspechy a záujmy

Už roky sa vďaka snahe profesorov vychovávať študentov, rozvíjať ich znalosti a ich prirodzené talenty, študenti našej školy veľmi úspešne zúčastňujú rôznych olympiád a súťaží. Najväčšie úspechy dosahujú v matematickej, fyzikálnej, chemickej a informatickej olympiáde. Ale aj v športových súťažiach, čo naznačujú aj výsledky v medziškolských súťažiach v atletike, stolnom tenise, futbale, basketbale, volejbale a hokejbale.

Vybavenie školy

Ďalšou výhodou tejto školy je vybavenie školského výpočtového laboratória. Škola má 24-hodinové pripojenie na Internet cez optický kábel (firma SANET) a moderný hardware. Každý študent dostane konto spolu s e-mailovou adresou, ktorú má počas celého štúdia na škole. Tiež má možnosť prístupu k počítačom nielen počas vyučovania, ale aj v tzv. "internetovom klube" poobede. Viac informácií o našom ŠVL nájdete na stránke PK Informatiky.

Prečo názov GAMČA?

Veľa ľudí nás pozná pod skratkou GAMČA. Je to skratka z historického názvu školy - Gymnázium Alexandra Markuša Červenej Armády.


Odbory školy:
-

Oznam školy:
Momentálne žiadne oznamy.


Fotogaléria miest Fotogaléria obcí