Kamenín

Pridať údaj - nahlásiť zmenu
Kamenín


Share |
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Kontaktné údaje

Adresa mestského/obecného úradu: Kamenín 641, 943 57 Kamenín
Primátor/Starosta: Jozef Grman
Prednosta/Zástupca starostu: - / Tibor Dávid
Tel.: 036 / 759 61 63
Mobil: 0905 649 017
Fax: 036 / 759 61 63
E-mail:
Web: www.kamenin.sk

Všeobecné údaje

Počet obyvateľov: 1571

Rozloha obce/mesta v ha: 2805

Prvá písomná zmienka: 1183

Úradné hodiny:

Pondelok: 8:00 - 16:00
Utorok: nestránkový deň
Streda: 8:00 - 16:00
Štvrtok: nestránkový deň
Piatok: 8:00 - 15:00Prezentácia:

Životné podmienky v Kameníne sa v mnohom vyrovnajú mestu. Pribudli pracovné miesta - aj keď väčšinou v susednom Maďarsku. Miera nezamestnanosti sa znížila asi o tretinu na súčasnú úroveň 13 - 18 percent. Ladislava Benefiho do samosprávy lákala úloha zaviesť do obce vodovod a plyn. Vodu treba zaviesť ešte do niekoľkých uličiek, ale z celkovej dĺžky potrubia ide len o malú časť.

V Kameníne je železničná stanica, pošta, zdravotné stredisko. Zdravotnú starostlivosť poskytujú dvaja obvodní lekári, zubný a dorastový lekár. Lekáreň je len niekoľko metrov od ambulancií.
V obci sa nachádza základná škola s vyučovacím jazykom maďarským s ôsmymi triedami a s vyučovacím jazykom slovenským so štyrmi triedami, ďalej kultúrne stredisko, knižnica a športové ihrisko.
V poslednej dobe sa starostovi Lászlóvi Benefimu podarilo zaviesť do obce plyn a vodu. Stavba obecného domu sa ukončila tiež po zmene režimu. 100% obecných ciest je pokryté kamením.

Najväčším výsledkom aktivity posledných rokov je tunajší kultúrny dom. Je majetkom obce, postavili ho svojpomocne v akcii „Z“. Na poschodí je obecný úrad a sobášna cieň, prízemie zaberá sála s vyše 200 miestami, širokým javiskom a šatňami pre účinkujúcich, ďalej je tu foyer s prijímacou časťou a sociálnymi zariadeniami. Tieto priestory by mali byť využité v súvislosti s perspektívou rozvoja turistického ruchu.

Kamenín si veľa sľubuje od projektu Ostrova lásky. Je však potrebné si svoje prostredie a vybudované hodnoty viac vážiť a „krotiť“ tých, ktorí ho nezodpovedne ničia.Oznam mesta/obce:
Momentálne žiadne oznamy.

Služby:

autobus doktor lekáreň pošta reštaurácia škola škôlka športovisko vlak

Fotogaléria

Kamenín 1 Kamenín 2 Kamenín 3 Kamenín 4 Kamenín 5 Kamenín 6

Odkazy/linky

Momentálne žiadne odkazy/linky.

Fotogaléria miest Fotogaléria obcí