Markovce

Pridať údaj - nahlásiť zmenu
Markovce


Share |
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Kontaktné údaje

Adresa mestského/obecného úradu: Markovce 48, 072 06 Malčice
Primátor/Starosta: Bc. Valéria Eľková
Prednosta/Zástupca starostu: - / Andrej Kináč
Tel.: +421 566 496 230, 566 496 257
Mobil: -
Fax: +421 56 649 62 30
E-mail:
Web: www.markovce.sk

Všeobecné údaje

Počet obyvateľov: 901

Rozloha obce/mesta v ha: 802

Prvá písomná zmienka: 1281

Úradné hodiny:

Po - Pia: 8:00 – 12:00, 13:00 - 16:00 hod

Štvrtok: nestránkový deňPrezentácia:

Leží uprostred Východoslovenskej nížiny na starom agradačnom vale Ondavy. Obec sa nachádza v nadmorskej výške 100 – 200 m.n.m. Tradíciou od roku 2003 pre obec Markovce sa stala Májová veselica, ktorá mala už svoje štvrté výročie. Obec sa skvie májovníckou parádou a mladí ľudia majú možnosť zabaviť sa pri peknej hudbe. Veselica je zároveň obohatená vopred pripraveným programom či už domáceho rómskeho súboru Vienala, alebo pozvaných hostí. 5. júl tiež každoročne patrí k tradícii obce, keď pravoslávna cirkev a obecný úrad v zastúpení starostkou obce usporadúva oslavy pri príležitosti sviatku sv. Cyrila a Metoda.

Osláv sa každoročne zúčastňujú svojím vystúpením deti miestnej ZŠ, rómsky súbor Vienala, a rómsky súbor Deti slnka zo Šamudoviec. Oslavy končia diskotékou. Neodmysliteľnou súčasťou kultúrnych podujatí je mesiac október, keď obecný úrad a obecné zastupiteľstvo pripravujú v rámci Mesiaca úcty k starším posedenie pre obyvateľov obce nad 60 rokov. Oslavy sú spestrené kultúrnym programom, upomienkovými darčekmi a pohostením pre starkých. Tento mesiac vnímame ako ojedinelý v roku, keď v pestrosti jesene ktorá je symbolikou mesiaca, chceme tým skôr narodeným poďakovať za všetko čo pre nás urobili a tým ktorí ostali sami aspoň touto sviatočnou chvíľou zahnať pocit samoty.

Rozlúčka so starým rokom je vzácnou jedinečnosťou Silvestra a mi sa v tento deň snažíme aby človek k človeku mal bližšie a pozabudol na všetky nepríjemnosti. Okrem tradičnej rozlúčky kultúrnym vystúpením, spevom a básňami pripravujeme pre prítomných ohňostroj, ktorí sledujú popíjaním teplého vína. Nasledujú vzájomné blahoželania a oslavy sú ukončené diskotékou.Oznam mesta/obce:
Momentálne žiadne oznamy.

Služby:

autobus pošta škola škôlka športovisko telocvičňa

Fotogaléria

Markovce 1 Markovce 2 Markovce 3 Markovce 4 Markovce 5 Markovce 6

Odkazy/linky

Momentálne žiadne odkazy/linky.

Fotogaléria miest Fotogaléria obcí