Múzeum vo Svätom Antone

Múzeum vo Svätom Antone


Share |
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Kontaktné údaje

Adresa: Múzeum vo Svätom Antone, 969 72 Svätý Anton
Tel.: 045/691 39 32
Mobil: 0915 821 973
Fax: 045/692 19 55
E-mail: info@msa.sk
Web: www.msa.sk

Všeobecné údaje

Prevádzka:

Zimná sezóna (sprevádza sa zimný okruh) Letná sezóna (sprevádza sa veľký a malý okruh) Prázdniny (sprevádza sa veľký a malý okruh)


Otváracie hodiny Po-Pi:
Otváracie hodiny cez víkend:

Poloha:

Služby:

prezentačné


Možnosti športového vyžitia:

-


Možnosti wellness:

-


V zariadení sa možno dohovoriť:

anglicky, nemecky, poľsky, rusky.Vzdialenosti:

Banská Štiavnica 3 km
Zvolen 35 km
Levice 45 km


Popis zariadenia:

Uprostred krásnej prírody Štiavnickýh vrchov, v jadrovom území lokality Banská Štiavnica a okolie, ktorá je zapísaná na Listine svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO, leží obec Svätý Anton s jedinečným kaštieľskym areálom. Areál je Národnou kultúrnou pamiatkou. V barokovo-klasicistickom kaštieli z roku 1750 sídli celoslovenské poľovnícke múzeum, ktoré spravuje i unikátny kaštieľny mobiliár po panovníckych rodoch Koháry a Coburg.

Poľovnícka vášeň pôvodných majiteľov priniesla do kaštieľa rozsiahlu zbierku trofejí, výtvarných prác i diel umeleckého remesla s motívmi poľovníctva a prírody. Na ňu nadväzuje poľovnícka expozícia, ktorá predstavuje všetky oblasti slovenského poľovníctva.

Múzeum vlastní okolo 14 tisíc unikátnych exponátov a plocha expozícií a výstav je okolo 3 tisíc štvorcových metrov. Kaštieľ je v rámci Slovenska unikátny aj skutočnosťou, že prakticky sa v ňom uchovali všetky vzácne pôvodné nábytky, exponáty, obrazy, trofeje a dnes po postupnej obnove a reštaurovaní, si návštevníci môžu prezrieť jedinečnú ukážku toho, ako sa tu žilo v 18., 19. i 20. storočí.

Z unikátnych zbierok spomenieme nábytkovú súpravu zdobenú rýdzym zlatom – svadobný dar Márie Terézie, Márii Antoinete z dielne francúzskeho nábytkára Georga Jacoba z polovice 18. storočia, marketériu od Johana Manna z Augsburgu z roku 1719, freskomaľbu od Antona Schmidta v kaštieľnej kaplnke z r. 1750, vzácne obrazy Mesačný svit od Schweningera a Rodinné šťastie od Horovitza z 2. pol. 19. storočia, vzácne lustre, zrkadlá, tapety a tak by sme mohli pokračovať.

Posledným užívateľom kaštieľa bol bulharský cár Ferdinand Coburg. Múzeum organizuje mnoho zaujímavých aktivít s deťmi a pre deti. Organizuje nočné prehliadky v lete, koncerty, divadelné predstavenia, realizuje mnoho výstav, divadelných predstavení, koncertov, detských súťaží a každý rok začiatkom septembra celoslovenské poľovnícke slávnosti Dni Sv. Huberta (roku 2012 - 1. a 2. septembra - už 22. ročník).

Múzeum získalo v roku 2001 svetovú cenu C.I.C., prvýkrát v histórii udelenú pre poľovnícke múzeum a podľa rozhodnutia MK SR a Zväzu múzeí na Slovensku má certifikát na titul Múzeum roka 2005.
Návštevu múzea odporúčame všetkým milovníkom poľovníctva, prírody, histórie a kultúry.

www.msa.sk
tel.: 045 6913932
mobil: 0915 821973,
fax: 045 6921955
e-mail: info@msa.sk


Oznamy:

Viac informácií o prevádzkach, časoch a o vstupnom nájdete tu: www.msa.sk/prakticke-informacie/otvaracie-hodiny-vstupne-1.html

Fotogaléria

Múzeum vo Svätom Antone 1 Múzeum vo Svätom Antone 2 Múzeum vo Svätom Antone 3 Múzeum vo Svätom Antone 4 Múzeum vo Svätom Antone - hlavný salón Múzeum vo Svätom Antone - Jedáleň 24 osôb Múzeum vo Svätom Antone - Daniele