Poprad

Pridať údaj - nahlásiť zmenu
Poprad


Share |
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Kontaktné údaje

Adresa mestského/obecného úradu: Popradské nábrežie 2802/3, 058 42 Poprad
Primátor/Starosta: Ing. Anton Danko
Prednosta/Zástupca starostu: Ing. Oľga Netočná / Mgr. Štefan Pčola, Ing. Ondrej Kavka
Tel.: 052/7167111
Mobil: -
Fax: 052/7721218
E-mail:
Web: www.poprad.sk

Všeobecné údaje

Počet obyvateľov: 54774

Rozloha obce/mesta v ha: 6300

Prvá písomná zmienka: 1256

Úradné hodiny:

Pondelok: od 7.30 do 15.30

Utorok: od 7.30 do 15.30

Streda: od 7.30 do 16.00

Štvrtok: od 7.30 do 15.30

Piatok: od 7.30 do 15.00Prezentácia:

Mesto Poprad so svojimi 54 000 obyvateľmi predstavuje dynamicky sa rozvíjajúce administratívne, hospodárske, kultúrne a spoločenské centrum podtatranského regiónu. Výhodná zemepisná a strategická poloha mu umožnila všestranný rozvoj a špecifickú orientáciu na cestovný ruch, šport a na možnosti všestrannej sebarealizácie jeho obyvateľov. Mesto bohaté na históriu je hrdé i na svoju súčasnosť. Mohutný rozvoj dosiahlo postupne, predovšetkým však za posledné roky, počas ktorých prešlo všestranným rozmachom, vytvorilo občanom podmienky na plnohodnotný kultúrny a spoločenský život.

Všetky mestské časti: Spišská Sobota, Veľká, Stráže pod Tatrami, Matejovce, Kvetnica a staré mesto Poprad prešli postupnou rekonštrukciou námestí, niektorých budov, chodníkov, verejných komunikácií i osvetlenia, oddychových zón, detských ihrísk, zimného štadióna. Postupne boli vybudované: cyklistický chodník, kruhový objazd, viacúčelová športová hala Aréna Poprad. . . Rozvoj mesta pokračuje rozširovaním bytovej výstavby, skvalitňovaním cestovného ruchu, obchodu a služieb, rozvojom stredného a vysokého školstva, vytváraním pracovných príležitostí a oddychových zón. Podmienky na rozvoj turistického a cestovného ruchu nastali v novopostavenom vodnom areáli AquaCity, ktorý umožňuje celoročne všestranné relaxačné vyžitie vo vodnom svete spolu s poskytovaním nadštandardných hotelových služieb a kongresových podmienok. Poprad dostal viaceré ocenenia a priaznivé ratingové hodnotenia. Dobré meno a prestíž mesta potvrdila i návšteva britskej kráľovnej Alžbety II. s princom Filipom v októbri 2008.Oznam mesta/obce:
Momentálne žiadne oznamy.

Služby:

autobus doktor kanalizácia knižnica kúpalisko lekáreň polícia pošta požiarna zbrojnica reštaurácia škola škôlka športovisko telocvičňa ubytovanie vlak welness

Fotogaléria

Poprad 2 Poprad 3

Odkazy/linky

Momentálne žiadne odkazy/linky.

Fotogaléria miest Fotogaléria obcí