Stredná priemyselná škola stavebná v NitrePre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Kontaktné údaje

Adresa školy: Cabajská 4, Nitra 95050
Vedenie školy: Ing. Marian Slovák
Zastúpenie školy: PhDr. Jozef Kuric, RNDr. Peter Chudík
Tel.: 037/772 01 21
Mobil: -
Fax: 037/772 01 53
E-mail: info@spssnr.sk
Web: http://www.spssnr.sk

Všeobecné údaje

Prezentácia školy:

Existencia našej školy sa začala 1. septembra 1952. V školskom roku 1952/53 škola otvorila prvé tri triedy s celkovým počtom žiakov 122. Zrod školy aj napriek vtedajšej konjunktúre slovenského stavebného priemyslu nebol ľahkým procesom. Vo svojich počiatkoch sa táto výchovno - vzdelávacia inštitúcia borila s personálnymi a technickými problémami, nemajúc vlastné sídlo a učebné priestory. Aj napriek týmto problémom sa v školskom roku 1955/56 uskutočnili prvé úspešné maturitné skúšky, v ktorých maturovalo 95 študentov.

Obdobie provizória sa pre SPŠ stavebnú v Nitre skončilo začiatkom školského roka 1962/63 pridelením vlastnej budovy, v ktorej škola sídli dodnes. Nové sídlo však nebolo definitívnym riešením priestorových problémov vzhľadom na zvyšujúci sa počet uchádzačov o štúdium. Preto v roku 1971 vtedajšie vedenie školy pristúpilo k svojpomocnej realizácii prístavby a rekonštrukčných prác zameraných na vybudovanie nových priestorov a učební.

Najvyšší počet absolventov opúšťalo školu na konci 70. a v prvej polovici 80. rokov pod čo sa podpísala intenzívna výstavba vo vtedajšom Československu a silné populačné ročníky. V súčasnosti na SPŠ stavebnej v Nitre študuje 509 študentov. Za viac ako 55-ročnú históriu SPŠS opustilo brány školy viac ako 7500 absolventov.

Stredná priemyselná škola stavebná sa nachádza v mestskej časti Nitra - Čermáň asi 1 km od centra mesta. Je dostupná mestskou hromadnou dopravou a je vzdialená od autobusovej a železničnej stanice asi 500 m. Škola je komplexné výchovno-vzdelávacie zariadenie s poskytovaním aj stravovacích služieb.Na škole v súčasnosti študuje cca 490 žiakov v 3 študijných odboroch v 18 triedach.


Odbory školy:

staviteľstvo

technické a informatické služby v stavebníctve

geodézia, kartografia a katasterOznam školy:
Momentálne žiadne oznamy.


Fotogaléria miest Fotogaléria obcí