ZOO Spišská Nová Ves

ZOO Spišská Nová Ves


Share |
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Kontaktné údaje

Adresa: Zoologická záhrada Spišská Nová Ves, Sadová 6, 052 01 Spišská Nová Ves
Tel.: 053/44 626 31
Mobil: -
Fax: 053/44 626 31
E-mail: zoosnv@zoosnv.sk
Web: www.zoosnv.sk

Všeobecné údaje

Prevádzka: apríl - október
Otváracie hodiny Po-Pi:
Otváracie hodiny cez víkend:

Poloha:

Služby:
  • výstavné služby
  • možnosť adopcie zvierat
  • jazda na koni
  • stánky s občerstvením
  • predaj suvenírov
  • detské ihriská

Možnosti športového vyžitia:

-


Možnosti wellness:

-


V zariadení sa možno dohovoriť:
anglicky, nemecky, rusky

Vzdialenosti:

Popis zariadenia:

Zoologická záhrada v Spišskej Novej Vsi sa rozkladá na ploche 8 ha v juhovýchodnej časti mesta. Je najmladšou zoologickou záhradou popri zoologických záhradách na Slovensku v Košiciach, Bratislave a Bojniciach, avšak to neuberá na jej kráse. Areálom ZOO preteká potôčik, čo krásne dotvára scenériu areálu záhrady. Množstvo drevín poskytuje príjemný chládok pre zvieratá i návštevníkov. Jazero, výrazný prvok v kompozícii záhrady, vytvára podmienky na prirodzený vývoj spoločenstiev kačíc, ako aj ostatných voľne žijúcich druhov jedincov, ochraňuje a udržiavažiava ich biotop.

Naša Zoologická záhrada bola založená v máji 1989 jej prvým riaditeľom Karolom Dzurikom st.. Mestský park bol zrekonštruovaný a postupne v ňom pribúdali rôzne druhy zvierat. V októbri 1989 získala ZOO od Ministerstva kultúry SR oprávnenie na chov chránených druhov živočíchov. Od 1.1.2000 sa stala príspevkovou organizáciou mesta Spišská Nová Ves. Sme členmi UCSZ (Únie českých a slov. ZOO) a SAZZ (Slovenskej asociácie ZOO). Sme zaradení do 4 Európskych chovných programov. V súčasnosti je počet zvierat okolo 200 a 60 druhov.

Medzi najatraktívnejšie patria zvieratá zapísané v tzv. Červenej knihe ohrozených zvierat - leopard perzský, či tiger ussurijský. Ďalšími zaujímavými cudzokrajnými zvieratami sú ťava dvojhrbá, mandril pestrý, šimpanz, lama alpaka, lama krotká, pony shetlandský, jaguár americký, kapybara močiarna, mačka slaništná a iné. Z domácej fauny chováme medveďa hnedého, rysa ostrovida, myšiaka hôrneho, bažanty rôzneho druhu a iné.


Oznamy:
Momentálne žiadne oznamy.

Fotogaléria

ZOO Spišská Nová Ves 1 ZOO Spišská Nová Ves  2 ZOO Spišská Nová Ves  3 ZOO Spišská Nová Ves 4 ZOO Spišská Nová Ves 5 ZOO Spišská Nová Ves 6 ZOO Spišská Nová Ves 7 ZOO Spišská Nová Ves 8 ZOO Spišská Nová Ves 9 ZOO Spišská Nová Ves 10 ZOO Spišská Nová Ves 11 ZOO Spišská Nová Ves 12