Zvolen

Pridať údaj - nahlásiť zmenu
Zvolen


Share |
Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Kontaktné údaje

Adresa mestského/obecného úradu: Námestie slobody 22, 960 01 Zvolen
Primátor/Starosta: Ing. Lenka Balkovičová
Prednosta/Zástupca starostu: Ing. Jozef Mikuš / Ing. Jaroslav Stehlík
Tel.: 045/530 31 11
Mobil: -
Fax: 045/533 14 28
E-mail:
Web: www.zvolen.sk

Všeobecné údaje

Počet obyvateľov: 41756

Rozloha obce/mesta v ha: 9870

Prvá písomná zmienka: 1172

Úradné hodiny:

Pondelok: 7.30 - 15.30
Utorok: 7.30 - 15.30
Streda: 8.00 - 16.30
Štvrtok: 7.30 - 15.30
Piatok: 7.30 - 15.00Prezentácia:

Mesto Zvolen leží v oblasti stredného Pohronia, v juhozápadnej časti Zvolenskej kotliny, na sútoku riek Hron a Slatina. Milovníci histórie môžu navštíviť miesta, kde sídlili uhorskí králi. Kráľovské sídla sú vo Zvolene hneď dve – Pustý hrad a Zvolenský zámok. Pustý hrad je dnes miestom prebiehajúceho archeologického výskumu, je však prístupný verejnosti a rok čo rok odhaľuje viac zo svojej bohatej histórie. Je to jedinečné miesto, najväčší hrad v Európe s rozlohou 7,6 ha.

Múry Zvolenského zámku zasa hosťujú Slovenskú národnú galériu so sochárskymi a maliarskymi expozíciami. Milovníci divadla a opery by určite mali navštíviť Zvolen v čase konania medzinárodného divadelného festivalu Zámocké hry Zvolenské, ktorý sa každoročne koná na nádvorí Zvolenského zámku. V okolí Zvolena sa nachádza mnoho miest pre milovníkov oddychu aj aktívneho športu. Kúpele Sliač a Kováčová sú široko ďaleko známe svojimi termálnymi prameňmi s liečivými účinkami. Pre turistov aj cykloturistov ponúka okolie Zvolena prírodné rezervácie s ojedinelými prírodnými výtvormi, ako Čertova skala či Zolniansky Lahar.Oznam mesta/obce:
Momentálne žiadne oznamy.

Služby:

autobus doktor kanalizácia knižnica lekáreň polícia pošta požiarna zbrojnica reštaurácia škola škôlka športovisko telocvičňa ubytovanie vlak welness

Fotogaléria

Zvolen 2 Zvolen 3

Odkazy/linky

Momentálne žiadne odkazy/linky.

Fotogaléria miest Fotogaléria obcí