Aktuality

Tradičná pochúťka zo Španej Doliny: Štiarc dokázal zasýtiť baníkov na celý deň

Základom sú zemiaky

Základom jedla sú očistené, nadrobno nakrájané zemiaky, ktoré sa predvaria v osolenej vode. K nim sa pridá múka, niekto dáva hrubú, prípadne polohrubú múku.

Vianočné trhy v Nitre bez plastov

Pravá zabíjačka

Drevené chrámy na severovýchode Slovenska lákajú českých a domácich turistov

bodruzal-_2.jpg

Jedinečné kultúrne dedičstvo predstavujú drevené chrámy na severovýchode Slovenska. V okresoch Bardejov, Svidník a Snina a ich širšom okolí sa nachádza spolu 42 týchto cirkevných stavieb postavených z dreva. Drevené chrámy patria medzi najväčšie poklady a skvosty umenia a náboženstva na Slovensku. Sú to unikátne stavby po stránke architektonickej i sakrálnej.

Vynovený podchod na farebný unikát v Trenčíne

podchod.jpg

Farebné mozaiky a nové osvetlenie urobili z podchodu zrazu pútavé miesto.

 

Sivé steny, špina a pocit ohrozenia, vymenili za farby a umelecký zážitok. Neprívetivý podchod v Trenčíne cez leto zmenil svoju tvár.

Tatranská galéria v Poprade - Program na mesiac december 2019

Tatranská galéria - Elektráreň

 

VÝSTAVY

Ľubo Stacho  Chvála svetla

od 15. novembra 2019 do 15. januára 2020

Knižný kompas

kk_katalog_chatbot.jpg

Odštartovala nová kampaň Knižný kompas, do ktorej sa opäť zapojili kníhkupci na celom Slovensku, najväčšie internetové kníhkupectvá, aj viaceré vydavateľstvá.

Posledný projekt najslávnejšieho slovenského míma

Milan Sládek

Najslávnejsí slovenský mím Milan Sládek (81) uvedie v Slovenskom národnom divadle 22. a 23. novembra v premiére dve predstavenia svojho najnovšieho projektu The Magic Four inšpirovaného štyrmi ľudskými charaktermi - cholerikom, flegmatikom, melancholikom a sangvinikom.

V Múzeu SNP otvorili unikátnu výstavu

otvorenie-novej--digitalnej-expozicie_1.jpg

Expozícia je spracovaná do 16 pútavých videí, ktorých skvostom je unikátna panoramatická projekcia a obrovská obrazovka, pre ktorú bol na mieru vytvorený a nakrútený príbeh z čias SNP o dvoch mladých bratoch. Obaja išli do povstania, prežil iba jeden.

Biela noc rozžiari Bratislavu súčasným umením a potrvá celý víkend

biela-noc.jpg

Piaty ročník festivalu Biela noc sa mení na trojdňovú oslavu umenia v uliciach nášho mesta. Vodná a historická trasa prinesú vyše tridsať diel vrátane svetových premiér, a okrem priestorových a svetelných inštalácií ponúknu aj workshopy, filmy či pohybové performance.

Do jubilejnej 100. sezóny vstúpi Slovenské národné divadlo reprezentatívnym koncertom

divadlo-1080x675.jpg

14. septembra 2019 si symbolicky v historickej budove SND pripomenieme dôležité etapy histórie našej prvej divadelnej scény. Zaznejú diela českých a slovenských autorov, ktorí výrazne prispeli k formovaniu Opery a Baletu SND.