Môj výlet

Musheri v Oravskej Lesnej

Mushing
Nádherné zasnežené stráne Oravských Beskýd ponúkajú pre "musherov" (vodcov psích záprahov) ideálne možnosti vyžitia.

Ice Camp na Donovaloch

Ice Camp Donovaly
Ice Camp je zatiaľ jediným a výnimočným projektom na Slovensku. Je to alternatívny objekt vybudovaný len zo snehu a z ľadu. Slúži na realizáciu outdoorových eventov určených pre širokú verejnosť, ako prostriedok rozvoja cestovného ruchu v širšom regióne.

TURISTICKÉ TRASY - ROHÁČE, ZUBEREC

Roháče

Ak ste navštívili, alebo sa iba chystáte navštíviť, Roháče určite si nenecháte ujsť prechádzku na bývalú Ťatliakovu chatu a potom okolo jazier.Trasu začneme na parkovisku v Roháčskej doline, po asfaltovej ceste okolo poľany Adamcuľa až k bývalej Ťatliakovej chate. Tu môžeme obdivovať krásu Prvého jazera, ktoré je v 1563 m n. m. a má rozlohu 2,22 ha.Pokračujeme po zelenej miernym stúpaním upraveným chodníkom po 50 minútach prídeme k Druhému jazeru je v 1650 m., ktoré má rozlohu 0,21 ha.Nasleduje mierne stúpanie a objavíme Tretie jazero 1653 m n. m.

Hrad Devín

Devín

Devín patrí medzi najstaršie sídliskové aglomerácie doložené v písomných prameňoch. Fuldské anály spomínajú pevnosť Dowina v r. 864. Pomenovanie Dowina, t.j. dievča sa dnes historikmi väčšinou považuje za starobylý názov Devína. Z letopisov aj vychádza, že práve na veľkomoravskom Devíne sa opevnil vtedajší knieža Veľkej Moravy - Rastislav, ktorý hľadal útočisko proti nebezpečenstvu zo strany franského protivníka vedeného ctižiadostivým a ambicióznym východofranským kráľom Ľudovítom Nemcom.

Krásna Hôrka (Krásnohorské Podhradie)

Krásna Hôrka

Národná kultúrna pamiatka ležiaca 8 km na východ od Rožňavy nad obcou Krásnohorské Podhradie. Na vysokom strmom kužeľovitom kopci sa týči pôvodne gotický hrad zo začiatku 14. storočia. V renesančnom štýle ho prestavali na pevnosť, neskôr na reprezentačné šľachtické sídlo. Až do roku 1812 bol hrad obývaný. Posledný majiteľ D. Andrássy ho premenil na rodové múzeum a od roku 1906 ho sprístupnili verejnosti.
V roku 1946 začali na hrade rekonštrukčné práce. Hrad je prístupný verejnosti ako múzeum dobového nábytku a zariadenia.

Krásna Hôrka Krásna Hôrka Krásna Hôrka

Spišský hrad

Spišský hrad

V nadmorskej výške 634 m, na vápencovej skale prevyšujúcej okolitý terén o 200 m, vládne Spišskej kotline jedna z najcennejších pamiatok Spiša, národná kultúrna pamiatka Spišský hrad. Je nielen dokladom vývoja architektúry u nás od 12. do 18. storočia, ale svojou rozlohou prevyšujúcou 4 hektáre (presne 41 426 m2) sa považuje za jeden z najväčších hradných komplexov strednej Európy.

Spišský hrad Spišský hrad Spišský hrad

Oravský podzámok

Oravský podzámok

Dnes som sa rozhodla niečo napísať o Oravskom podzámku, pretože si myslím, že sa ho oplatí navštíviť.
Zachovalý rozsiahly hrad sa týči na strmom vápencovom brale priamo nad obcou vo výške 112 m nad hladinou rieky Orava. Hrad je národnou kultúrnou pamiatkou. Oravský hrad, kedysi sídlo Oravskej župy, vznikol v 13.-tom storočí na mieste staršieho osídlenia pochádzajúceho asi z rozhrania letopočtov. Prvá písomná historická zmienka pochádza z roku 1267, kedy bol kráľovským majetkom. Postupne menil majiteľov.

Výherca súťaže o najkrajšie mesto a obec Slovenska 2010

Chcem sa poďakovať organizátorom tejto súťaže. V mesiaci jún som vyhrala víkendoví pobyt v Humennom pre dve osoby na dve noci v hotely West Karpatia. Vďaka Vám sme sa vytrhli z kolobehu každodenných povinností a urobili sme si pekný výletík a nečerpali novú energiu. Počasie nám taktiež prialo, preto sme jeden deň strávili na Vinnom jazere- krásne prostredie, verlo odporúčam!Ešte raz ďakujem.

Vodné valy Holíčskeho zámku

Chcete zažiť malú „benátsku“ atmosféru aj na Slovensku? Navštívte mesto Holíč na Hornom Záhorí, kde otvorili ojedinelú atrakciu – člnkovanie vo Vodných valoch Holíčskeho zámku. Na trojmiestnych člnoch je možné oboplávať celý areál tejto kultúrno-historickej pamiatky, ktorá sa do povedomia verejnosti dostala predovšetkým ako letné sídlo rodiny Habsburgovcov, cisárovnej Márie Terézie a jej manžela Františka Štefana Lotrinského.

Cesta do Vlkolínca

Vlkolínec

Cez leto som si splnil svoj niekoľkoročný cieľ - cyklistika vo Vysokých Tatrách. Rád kombinujem príjemné s užitočným a ešte viac pohodlné s vhodným. Odviezol som sa s vlakom a v Tatrách som sa premiestňoval na bicykli. Zo všetkých zážitkov chcem spomenúť cestu do Vlkolínca.